• In English
 • Конкурс з обрання членів Наукового комітету Нацради з розвитку науки і технологій: документи від кандидатів приймають до 14 березня
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 01 лютого 2019 року о 13:35

  Триває прийом документів на конкурс з обрання членів Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій – податися можна до 14 березня 2019 року включно. Оголосити результати планують на початку травня.

  Конкурс проводиться для того, щоб замінити 12 членів Наукового комітету Нацради, термін повноважень яких закінчується 9 серпня 2019 року. За підсумками конкурсу також буде оновлено склад резерву – 10 осіб, обраних 30 травня 2017 року. Резерв потрібен, щоб заміщувати членів комітету, які достроково припиняють свої повноваження між проведенням конкурсів.

  «За законом склад Наукового комітету має оновлюватися що два роки, але водночас має зберігатися наступництво, інституційна пам’ять. Саме тому раз на два роки оновлюється тільки половина складу – 12 з 24 членів комітету. Зараз будуть замінені ті, хто під час першого конкурсу 2017 року був обраний на два роки. Водночас їх наступники вже будуть обрані на 4 роки. Тих же 12 членів, яких обрали у 2017-му на 4 роки, змінюватимуть у 2021-му. Так буде забезпечено постійну ротацію», – пояснив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха.

  Склад Наукового комітету формується з вчених, які є науковими лідерами, мають визначні наукові здобутки, бездоганну репутацію та довіру в науковому середовищі. Вони також повинні представляти основні напрями наукової і науково-технічної діяльності в Україні.

  Кандидатів у члени комітету можуть висувати вчені ради наукових установ, вишів, інші наукові організації чи підрозділи, групи вчених. Водночас самовисування не передбачене. Докладніше про це, а також про вимоги до кандидатів, перелік необхідних документів та процедуру їх подання можна дізнатися в офіційному оголошенні.

  Членів Наукового комітету обиратиме спеціально створений відповідно до європейської практики Ідентифікаційний комітет з питань науки при Кабінеті Міністрів України. До нього увійшло 9 провідних вчених, три з яких – представники вітчизняної науки, 6 – іноземні вчені.

  Довідково

  Національна рада України з питань розвитку науки і технологій була створена 5 квітня 2017 року. Це – основний стратегічний орган з формування політики в сфері науки та інновацій в Україні. Нацраду очолює Прем’єр-міністр за посадою. Вона складається з 2 комітетів – Наукового та Адміністративного, кожен включає 24 члени.

  Склад Наукового комітету формується на конкурсних засадах. До нього обирають провідних представників наукової спільноти України. Перший склад комітету було обрано 30 травня 2017 року.

  Адміністративний комітет складається з представників центральних органів влади та профільних установ, що мають безпосередній вплив на прийняття рішень у сфері науки. Його формують на підставі пропозицій відповідних органів. Комітет за посадою очолює Міністр освіти і науки.

  Нагадуємо, що МОН почало реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень – його приєднають до Національного фонду досліджень.