• In English
 • Конференція керівників закордонних дипломатичних установ України: Перемога понад усе!
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 серпня 2023 року о 22:04

  2-3 серпня в Закарпатській області проводиться щорічна конференція керівників закордонних дипломатичних установ України.

  Цьогорічний захід проходить під гаслом "Перемога понад усе!". Його ключовим фокусом є наближення перемоги України у протистоянні широкомасштабній російській агресії.

  «Українська дипломатія активно працює над підготовкою до нового політичного сезону в іноземних столицях і штаб-квартирах міжнародних організацій. Президент поставив керівникам закордонних дипломатичних установ чіткі завдання на найближчі місяці: які конкретні рішення необхідні по Формулі миру, зброї, вступу в ЄС і НАТО, безпекових гарантіях, підтримці економіки, допомозі нашим людям. МЗС як координуюча інституція у сфері зовнішньої політики активно працює за всіма поставленими завданнями для зміцнення міжнародної підтримки та забезпечення потреб військових на фронті. Не дарма гаслом наради обране лаконічне: «Перемога — понад усе!» Це головна мета для дипломатів», — заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  Виступаючи перед послами, Президент України визначив пріоритетні завдання для відсічі російській агресії та просування національних інтересів України на найближчі півроку. Глава держави наголосив, що закордонні дипустанови мають працювати 24/7 задля забезпечення конкретних результатів.

  За словами Володимира Зеленського, ключовими сферами є мобілізація міжнародної підтримки з метою посилення військових спроможностей України, просування української Формули миру, збільшення санкційного тиску на рф, формування міжнародних гарантій безпеки для України, задоволення потреб нашої країни у контексті відбудови і відновлення, захист прав та інтересів українців за кордоном.

  В рамках заходу керівники закордонних дипломатичних установ України також отримали чіткі доручення від керівництва держави щодо підготовки до низки майбутніх важливих самітів, забезпечення рішень щодо початку переговорів про вступ України до ЄС і на шляху до членства в НАТО.

  Крім виступів Глави держави та міністра закордонних справ України, у ході конференції відбулися окремі тематичні сесії за участі Першої Леді, глави Офісу Президента та його заступників, Міністра оборони, Міністра з питань стратегічних галузей промисловості, інших керівників органів сектору безпеки та оборони.

  Довідково

  Традиційно Конференція послів проводиться наприкінці грудня. Водночас на доручення Президента України цього року Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба скликав цей захід влітку. Це дозволило провести стратегічну сесію із українськими послами перед початком політичних сезонів в країнах їхнього перебування, визначити кроки задля втілення першочергових завдань із просування інтересів України та працювати над їхнім втіленням із максимальною ефективністю.