• In English
 • Комплексна модернізація систем теплозабезпечення із встановленням ІТП – серед пріоритетів Державної програми енергоефективності

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус взяв участь у круглому столі «Можливості для широкомасштабного встановлення індивідуальних теплових пунктів в Україні», який проходив у Комітеті ВРУ з енергетики та ЖКГ. Виступаючи він наголосив, що комплексна модернізація систем теплозабезпечення із встановленням ІТП – серед пріоритетів Державної програми енергоефективності.

  «ІТП - це важливий, але не самостійний об'єкт. Це - компонент комплексної модернізації систем теплопостачання. Їхню ефективність доведено та перевірено містами, які є ініціативними та організовують роботу із їх встановлення саме в проектах комплексної модернізації систем централізованого теплопостачання. Втім, такі проекти не так масштабно впроваджуються, як того вимагає стан систем теплозабезпечення міст», - пояснив Голова Агентства.

  «Тому вкрай важливо на державному рівні систематизувати цю роботу та передбачити в якості каталізаторів обов’язкове державне співфінансування програм комплексної модернізації систем теплозабезпечення, включаючи ІТП та засоби обліку. Саме це ми передбачили в розробленій Державній програмі енергоефективності», - повідомив Валерій Безус.

  Серед завдань Державної програми енергоефективності, яку підготувало Держенергоефективності, - надати допомогу містам у подоланні типового бар’єру щодо залучення інвестицій на комплексні проекти енергоефективності із залученням підтримки міжнародних фінансових інститутів.

  На нагальній необхідності вирішення цього питання наголосили і народний депутат, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Енергоефективна Україна» Микола Тищенко, і народний депутат Олексій Кучеренко. Вони також окреслили підхід, що передбачає як стимули, так і відповідні інструменти в інтересах українців.

  Учасники круглого столу детально обговорили міжнародну практику масового впровадження ІТП у Східній та Центральній Європі, досвід українських міст з цього питання, а також пропозиції щодо внесення змін до законодавства України для спрощення механізмів регулювання встановлення ІТП в багатоквартирних будинках.