• In English
 • Компетентні органи України та Великобританії обговорили співпрацю в сфері охорони здоров’я тварин та рослин

  У рамках робочого візиту української делегації до Лондона Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зустрівся із представниками Агентства з охорони здоров’я тварин та рослин (АРНА) Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Сторони обговорили поточну ситуацію в світі щодо охорони здоров’я тварин та рослин і перспективи подальшого двостороннього співробітництва України та Великої Британії в даному напрямку.

  Участь у заході також взяли в.о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Олександр Піщанський, провідний науковець з міжнародного розвитку АРНА, директор Колабораційного центру Всесвітньої організації охорони здоров’я (сказ) професор Тоні Фукс, керівник напряму вірусології АРНА професор Ієн Браун та інші фахівці АРНА.

  Учасники обговорили роль та діяльність міжнародних референтних лабораторій у сфері охорони здоров’я тварин та рослин, питання визначення антимікробної резистентності, роботу референтних лабораторій АРНА та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи України тощо.

  Володимир Лапа відзначив, що Україна приділяє велику увагу охороні здоров’я тварин та рослин і зацікавлена в аналізі та використанні британського досвіду щодо створення та функціонування референтних лабораторій.

  Робочий візит проходить на запрошення Посольства Великобританії з метою обміну досвідом з питань вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів та створення референтних лабораторій.