• In English
 • Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував ВРУ прийняти в повторному другому читанні вдосконалений законопроект «Про віртуальні активи»
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 30 червня 2021 року о 18:45

  Комітет з питань цифрової трансформації 30 травня 2021 року рекомендував Верховній Раді ухвалити профільний законопроект №3637 «Про віртуальні активи» у повторному другому читанні. Проект Закону врегулює правовий статус віртуальних активів та створить легальні умови для функціонування цього нового ринку в Україні.

  Доопрацьований документ містить доповнення, пов'язані з розподілом компетенцій державних органів, які виступатимуть регуляторами у галузі обороту віртуальних активів. Зокрема, законопроект чітко прописує межі повноважень Національного банку України та Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також їх права, обов‘язки, та порядок взаємодії. Норми законопроекту №3637 відповідають усім вимогам та будуть здатні створити необхідні правові механізми для його реалізації.

  «Текст профільного законопроекту «Про віртуальні активи» зазнав суттєвих доопрацювань, які полягають у врегулюванні питання розподілу повноважень співрегуляторів на цьому новому ринку. Зокрема, були доопрацьовані дефініції фінансових забезпечених віртуальних активів з метою запобігання можливим ускладненням при здійсненні регуляторного арбітражу та полегшення визначення сфери регулювання таких віртуальних активів. Подібні доповнення дозволять ефективніше визначити межі компетенції Нацбанку та Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, уникнути можливих непорозумінь та судових спорів за участю учасників ринку віртуальних активів з відповідних питань», — наголосив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

  Додатково законопроектом пропонується внесення змін до Закону №361 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення», згідно з якими з моменту створення центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері обороту віртуальних активів, до нього від Міністерства цифрової трансформації передаються повноваження щодо державного фінансового моніторингу у галузі обігу віртуальних активів.

  Проект Закону «Про віртуальні активи» розроблений Мінцифри спільно з депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine та ключовими стейкхолдерами криптоіндустрії. Парламент підтримав законопроект №3637 у першому читанні. Документ врегульовує поняття та правовий статус віртуальних активів, а також питання прав власності та порядку здійснення операцій із новим класом активів в Україні.

  Надання віртуальним активам юридичного статусу дозволить розвиватися новій технологічній галузі у правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету за рахунок сплати податків.