• In English
 • Комісія ТЕБ та НС розглянула питання забезпечення населення якісною питною водою
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 грудня 2023 року о 16:11

  На доручення Прем'єр-міністра України 21 грудня під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Учасники засідання затвердили план основних заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2024 році. Зазначеним планом, зокрема, передбачається оперативне реагування у разі порушення нормальних умов проживання населення через повені і паводки. Також ДСНС доручено своєчасне інформування щодо поточних та очікуваних прогнозів гідрометеорологічної обстановки. 

  Також Комісія розглянула питання про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. 

  “Завдяки комплексним заходам міжурядової співпраці, співпраці з центральними органами виконавчої влади, з місцевими органами влади, міжнародними партнерами забезпечуємо населення якісною питною водою, що є важливим чинником для забезпечення здоров'я громадян і сталого розвитку країни”, - наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко. 

  Він повідомив, що фінансування реалізації проектів щодо забезпечення якісною водою громадян, модернізація водовідведення здійснюється постійно. Так у 2023 році Уряд прийняв рішення понад 13.3 млрд грн направити на 52 відповідні проекти, включаючи відновлення водопостачання після підриву Каховської ГЕС.

  Також розробляються нормативні акти, які мають на меті покращити забезпечення питною водою і сприяти розвитку систем водопостачання та водовідведення.

  Крім того, здійснюється координація та співпраця з міжнародними донорами та партнерами щодо модернізації систем водопостачання.

  За результатом доповідей та з урахуванням воєнного стану вирішено, що в місцевих бюджетах мають бути передбачені кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості. Крім того, має проводитись моніторинг якості та безпечності питної води, що подається населенню, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та поточної оцінки ризиків. А для забезпечення сільського населення доброякісною питною водою повинні бути створені спеціалізовані комунальні служби по технічному обслуговуванню, експлуатації джерел і систем водопостачання на селі. 

  Обласним та Київській міській військовим адміністраціям, зокрема, доручено забезпечити фінансування щодо осучаснення очисних споруд для питної води та впровадження новітніх технологій очищення питної води підприємствами водопостачання. 

  Крім того, Комісія розглянула та схвалила План роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2023 рік. Він включає розгляд безпекових питань залежно від сезону та навантажень.