• In English
 • Коментар МЗС України у зв’язку із схваленням резолюції Європейського Парламенту «Ситуація на українському кордоні та окупованих Росією територіях України»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 грудня 2021 року о 19:02

  Європейський Парламент ухвалив сьогодні резолюцію «Ситуація на українському кордоні та окупованих Росією територіях України».

  «Це дуже вчасна і важлива резолюція, в якій Європейський Парламент прямо наголошує, що РФ повинна відвести свої збройні сили від нашого кордону та припинити створювати додаткові загрози територіальній цілісності України. Для нас також дуже важливо, що у цій же резолюції Європейський Парламент чітко підтвердив перспективу вступу України до ЄС», - заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  Цінуємо непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

  Резолюція вчергове засвідчила, що європейські партнери чітко розуміють розмір і масштаб сучасних викликів безпеці в Європі, а також джерело цих викликів.

  Вдячні за нагадування Російській Федерації про основоположний принцип Статуту ООН – заборону використання сили або погрози використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави.

  У документі також йдеться, що суворі економічні, фінансові, персональні санкції ЄС, США та інших міжнародних партнерів мають стримати Росію та демотивувати її від подальшої агресії.

  Відкидаються будь-які спроби Росії включити інші країни до своєї «сфери впливу» і таким чином визначити їхнє майбутнє. Вітаємо підтримку Європейськими парламентарями свободи вибору Україною своїх партнерів та союзників.

  Вимагаючи від РФ поваги до міжнародного права, європарламентарі наполегливо закликають Росію виконувати свої зобов’язання згідно з Конвенцією ООН з морського права та гарантувати свободу судноплавства у Чорному морі та транзитного проходу через міжнародну Керченську протоку до портів Азовського моря.


  Текст резолюції: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2021-0515_EN.pdf