• In English
 • Коментар МЗС України до Дня пам'яті захисників України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 29 серпня 2022 року о 19:10

  29 серпня в Україні відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Вісім років тому сталася Іловайська трагедія, під час якої трагічно загинули та були поранені сотні українських захисників.

  Зокрема, 29 серпня 2014 року під час виходу українських бійців з оточення під Іловайськом військово-політичне керівництво росії підступно зірвало домовленості про “зелений коридор”. Ворожі збройні сили з важкого озброєння впритул розстріляли колони українських військових, вчинивши воєнний злочин - віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту.

  Сьогодні російські загарбники готують не менш жорстокий воєнний злочин - судилище над українськими військовополоненими, захисниками та захисницями Маріуполя. Будь-яке судилище над військовополоненими стане грубим порушенням Статуту ООН, ІІІ Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року та Додаткового протоколу І, злочином проти основоположних норм і принципів міжнародного права. Закликаємо партнерів вжити невідкладних заходів, аби зупинити злочинні наміри кремля щодо українських захисників.

  Попри перевагу російських військ у силах і засобах українські захисники мужньо тримають оборону та завдяки майстерному використанню військової допомоги наших міжнародних партнерів завдають високоточних ударів по позиціях російських окупантів. Надання Україні озброєння, необхідного для успішних контрнаступів та завершення війни - це найкраща інвестиція в сталий мир та процвітання всього Європейського континенту.

  Сьогодні, у 187-й день героїчного опору Українського народу повномасштабному збройному вторгненню російських загарбників, закликаємо міжнародне співтовариство запровадити повне нафтогазове ембарго проти рф, розширити секторальні та персональні санкції проти росії, російських еліт і державних підприємств, а також підтримати створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.