• In English
 • Коментар МЗС щодо незаконного судового процесу в Криму проти громадянина України, журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 липня 2021 року о 13:26


  Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв‘язку із незаконним судовим процесом у тимчасово окупованому Криму проти громадянина України Владислава Єсипенка, журналіста-фрілансера Радіо Свобода.

  Висунуті 15 липня в Сімферопольському районному суді російської окупаційної адміністрації обвинувачення на адресу українського громадянина є повністю безпідставними.

  Розглядаємо судилище над Владиславом Єсипенком як продовження Російською Федерацією репресій проти незгідних із тимчасовою окупацією Кримського півострова, систематичне придушення свободи слова та перешкоджання діяльності незалежних ЗМІ.

  РФ має забезпечити повне дотримання своїх зобов’язань як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зокрема гарантувати дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях.

  Росія повинна негайно звільнити Владислава Єсипенка та усіх незаконно утримуваних нею громадян України в Криму та на території РФ.

  Закликаємо міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Росію, зокрема санкційний, аби змусити її припинити грубі порушення прав людини в Криму.