• In English
 • Коментар Міністерства закордонних справ України у зв’язку з повідомленнями про витік службових даних СММ на користь спецслужб Російської Федерації
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 липня 2018 року о 16:52

  МЗС України зі стурбованістю сприйняло повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб Російської Федерації у роботу СММ, що спрямоване на дискредитацію спостережної діяльності СММ відповідно до її мандата.

  У цьому зв’язку МЗС звернулося до СММ з проханням поінформувати про заходи, що будуть вжиті для недопущення повторення подібних випадків у майбутньому.

  Українська сторона засуджує будь-які дії, що негативно впливають на безпеку спостерігачів СММ, зокрема - погрози на їхню адресу, обмеження свободи пересування або викрадення службової чи приватного характеру інформації.

  МЗС України рішуче засуджує продовження Російською Федерацією цілеспрямованої політики агресії проти України, у тому числі через підрив авторитету СММ та перешкоджання реалізації Місією її мандата.