• In English
 • Команда підтримки громад – відкритий майданчик для системної роботи на місцевому рівні
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 30 квітня 2024 року о 12:24

  У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури  відбулася зустріч робочої групи «Команди підтримки громад», у фокусі діяльності якої, координація зусиль у підтримці громад у відновленні та розвитку. «Команда підтримки громад» об’єднує представників проектів, ініціатив та програм міжнародної технічної допомоги, а також інших стейкхолдерів.

  П’ята зустріч робочої групи була присвячена вивченню досвіду партнерів з розвитку у розробці планувальних документів на місцях, а також пріоритезації та реалізації проектів відновлення. Зокрема, представники проектів USAID, U-LEAD та UNDP розповіли про власні підходи до підтримки громад у розробці програм комплексного відновлення. UNICEF та PRFU – поділилися власними принципами пріоритезації та імплементації «твердих» проектів у громадах.

  Окрім цього, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна анонсувала запуск двох цифрових інструментів – інтерактивної Карти активностей проектів міжнародної технічної допомоги в громадах, а також Карти програм комплексного відновлення та комплексних планів просторового розвитку. Обидві мапи допоможуть донорам уникати дублювання діяльності в громадах та координувати зусилля у відновленні на місцях.

  «Дуже важливо мати доступну цифрову платформу. Це допоможе синхронізувати наші зусилля та бачили об’єктивну ситуацію щодо діяльності донорів у кожній громаді. До прикладу – Карта активностей проектів міжнародної технічної допомоги слугуватиме основою для координації зусиль щодо пріоритезації першочергових потреб на місцях та ефективної реалізації проектів відновлення. Обидві карти будуть розміщені на сайті Міністерства та періодично оновлюватимуться актуальними даними», – підсумувала Олександра Азархіна.

  Наступними кроками роботи «Команди підтримки громад» стане формалізація її статусу шляхом офіційного приєднання до складу робочої групи представників проектів, програм та ініціатив партнерів з розвитку.