• In English
 • Колегія Держкомтелерадіо розглянула стан виконання відомством гендерної політики

  Колегія Держкомтелерадіо на засіданні 30 жовтня розглянула стан виконання відомством державної гендерної політики.

  За інформацією радника Голови Держкомтелерадіо з гендерних питань Елли Ламах, у комітеті діяльність із впровадження гендерної політики здійснюється за двома напрямками. По-перше, це виконання загальнодержавних програм та планів у цій сфері, зокрема тих, що стосуються аудіовізуального сектору та інформаційної сфери. По-друге, це підвищення професійного рівня працівників апарату Держкомтелерадіо та організацій, що належать до сфери його управління.

  Держкомтелерадіо активно забезпечує інформування громадськості щодо впровадження принципів гендерної рівності у складових сектору безпеки і оборони України, проведення навчань для представників ЗМІ щодо інструментів формування у суспільстві толерантності, культури миру, протидії гендерно-зумовленому насильству, включення до програм підготовки працівників медіа гендерного компонента.

  Держкомтелерадіо спільно з Укртелерадіопресінститутом, ВГО «Центр - Розвиток демократії» та іншими громадськими організаціями і партнерами проведено навчальні семінари для регіональних ЗМІ щодо впровадження Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», які відбулись у Києві, Львові та Запоріжжі. Також журналісти мали змогу взяти участь в конкурсі на кращу роботу в  інформаційній сфері на тему впровадження Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека». Наразі в Укртелерадіопресінституті впроваджено навчальний курс «Основи гендерної політики для працівників органів державної влади». Триває розробка  навчального курсу «Основи гендерної політики для ЗМІ», який планується розпочати у 2019 році.

  «Ми помітили, що саме регіональні ЗМІ потребують підтримки. Держкомтелерадіо проводить навчання саме для них щодо цих питань», - зазначила Елла Ламах.

  На необхідності навчати журналістів правильно писати про державну гендерну політику наголосила Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка взяла участь у засіданні колегії.

  «Я би говорила про необхідність не просто навчання, а про необхідність формування гендерних компетенцій. Пропоную саме таку термінологію - «формування гендерних компетенцій журналістів», створення методичних матеріалів, які б допомагали поширювати інформацію про цю політику. Передусім, на регіональному рівні», - сказала Катерина Левченко.

  Нині, за її словами, щодо теми гендерної політики є чимало маніпуляцій та стереотипів. «Але ж пропагування ідей гендерної рівності та інформування суспільства про напрямок державної гендерної політики чітко визначені у статті 3 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків». Вони названі та відображені в усіх національних документах, і про них потрібно говорити», - зазначила Катерина Левченко.