• In English
 • Київські аудитори протягом січня-травня забезпечили відшкодування втрат майже на 31 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 30 червня 2021 року о 09:00

  За січень-травень 2021 року фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів майже на 31 млн грн, у тому числі порушень, що призвели до значних втрат, – на понад 27 млн гривень.

  За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 20 управлінських рішень.

  Матеріали 25 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування. За результатами контрольних заходів розпочато  9 досудових розслідувань та вручено 3 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  У трьох випадках до установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано фінансові санкції (у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами), а також попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства на чотирьох об’єктах – на загальну суму 15,19 млн грн.

  Органами ДФК ініційовано пред’явлення 2 позовів об’єктами контролю.

  Окрім того, за недотримання законодавства 17 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 22 – до адміністративної (13 – за статтею 164-2 КУпАП, 9 – за статтею 164-14 КУпАП). Ще 5 осіб притягнуто до матеріальної відповідальності, а 2 посадовців звільнено з роботи.

  За результатами проведення аудитів досягнуто економічного ефекту на загальну суму 16 млн гривень.

  Проведеними моніторингами попереджено витрати коштів за процедурами закупівель, здійсненими з порушеннями законодавства, на загальну суму –  654,9 млн грн, з яких відмінено торгів за 4 процедурами загальною очікуваною вартістю 570 млн грн та забезпечено розірвання 12 договорів на загальну суму 84,8 млн гривень.