• In English
 • KfW надасть 32,5 млн євро кредитних коштів на модернізацію мережі електропередачі НЕК «Укренерго»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 16 грудня 2022 року о 18:45

  Сьогодні, 16 грудня, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен.

  Під час зустрічі Сергій Марченко підписав Гарантійну угоду в рамках нового Проекту «Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій) ІІ» з Кредитною установою для відбудови (KfW).

  Водночас голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький підписав Кредитну угоду з KfW на 32,5 млн євро за проектом «Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій) ІІ».

  Згідно з підписаними Угодами, НЕК «Укренерго» отримає 32,5 млн євро кредитних коштів від KfW під державну гарантію. 

  Фінансування буде спрямоване на модернізацію та автоматизацію 8 підстанцій Південно-Західної частини України, впровадження автоматизованих систем керування технологічними процесами та перетворення їх на високотехнологічні автоматизовані об’єкти, що відповідають ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity — європейська мережа операторів системи передачі електроенергії).

  У рамках зустрічі також були підписані Угоди про відстрочення боргу між Урядом України та KfW. Відповідно до досягнутих домовленостей щодо врегулювання питання платежів, погашення боргу України за залученими кредитами KfW у рамках чотирьох діючих проектів переносяться з 2022-2023 на 2027-2031 роки.