• In English
 • Керівництво Мін’юсту провело зустріч із делегацією Європейського комітету проти катувань
  Міністерство юстиції України, опубліковано 27 жовтня 2023 року о 16:04

  Міністр юстиції України Денис Малюська та заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька провели зустріч із делегацією Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (ЄКПТ) на чолі з другим Віце-президентом комітету Терезою Ріттер.

  Делегація ЄКПТ прибула до України в межах 17-го моніторингового візиту з метою проведення підсумкової робочої зустрічі з представниками Мін’юсту для представлення попередніх рекомендацій та зауважень за результатами вищевказаного візиту до України. Головна тема обговорення – стан реалізації раніше наданих рекомендацій у сфері компетенції Мін’юсту з покращення роботи пенітенціарної системи.

  Представники іноземної делегації заявили про те, що й надалі надаватимуть підтримку українській стороні й співпрацюватимуть з Україною. Також делегацією ЄКПТ було відзначено позитивні тенденції при виконанні наданих рекомендацій. Зокрема, відмічено: тенденцію по зменшенню чисельності осіб, що перебувають в місцях попереднього ув’язнення; проведені ремонтні роботи установ за рахунок допомоги благодійних організацій та за рахунок надходжень на спеціальні фонди установ; за результатами проведених опитувань засуджених представниками комітету, жодним ув’язненим не було заявлено скарг; загальне покращення умов перебування та поводження з ув’язненими. Окрему увагу було приділено впровадженню альтернативного методу покарання – пробаційного нагляду, що виконується без ізоляції від суспільства та розвиток якого сприятиме гуманізації пенітенціарної системи.

  У свою чергу керівництво Мін’юсту висловило вдячність міжнародним партнерам за постійну підтримку в умовах повномасштабної війни, з якою виникли певні виклики.

  Обидві сторони наголосили на важливості продовження співробітництва та постійного прагнення до покращення законодавства та вжиття відповідних заходів в межах функціонування пенітенціарної системи. Іноземна делегація висловила сподівання, що українська сторона буде докладати зусиль з виконання рекомендацій комітету після отримання повного звіту.