• In English
 • Керівництво Міністерства соціальної політики України бере участь у 62-й сесії Комісії ООН зі становища жінок
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 15 березня 2018 року о 15:34

  Заступник Міністра соціальної політики України Наталка Федорович виступила на 62-й Сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку (США).

  Вона доповіла високому зібранню про стан реалізації в Україні одного з найсерйозніших міжнародних зобов’язань стосовно ліквідації нерівності за ознакою статі – Пекінської декларації та Платформи дій.

  Впровадження цього стратегічного міжнародного документа в державну гендерну політику було одним з важливих завдань Уряду. Керуючись його принципами, та на його виконання Мінсоцполітики: 

  розробило Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року – стратегічний національний документ у сфері гендерної рівності;

  розробило 9 законопроектів щодо поєднання батьківських та професійних обов’язків, та полегшення доступу жінок до оплачуваної праці, відповідно до зобов’язань України по Угоді про асоціацію Україна-ЄС;

  імплементує, вже 2-й рік, Національний план дій „Жінки, мир, безпека” з виконання резолюції Ради безпеки ООН № 1325;

  ініціювало та розробило революційний Закон України „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, прийнятий Парламентом України 7 грудня  2017 року. Цей довгоочікуваний закон запроваджує комплексну систему боротьби з домашнім насильством та насильством за ознакою статі.

  „Для нас важлива підтримка в реалізації Пекінської платформи дій та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, зокрема, в побудові ефективної системи протидії насильству, підтримки вразливих груп жінок і дотримання найкращих інтересів дитини”, – заявила Наталка Федорович.