• In English
 • Катерина Павліченко розповіла про проект психологічної підтримки «Ти як»
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 25 березня 2023 року о 18:18

  Кампанія запроваджена у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської. На сторінках проекту можна знайти конкретні поради з подолання стресу, доказові техніки самодопомоги, контакти гарячих ліній психологічної допомоги та відповіді на багато інших питань.

  «До розробки та реалізації програми активно долучаються й відомчі психологи системи МВС України. Бо вони теж – «перша лінією контакту», адже, поки рятувальники дістають з-під завалів людей, а поліцейські фіксують чергову ракетну атаку, саме психологи надають підтримку постраждалим. З їхнього досвіду, екстреної допомоги, тут і зараз, недостатньо. Потрібен комплексний підхід, який включає подальший психологічний супровід людини. Візія Всеукраїнської програми ментального здоров’я це передбачає», — зазначила заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко. 

  За словами заступника Міністра, аудит потреб громадян у послугах з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки показав, що у зв’язку з війною 40-50% населення України потребуватиме психологічної підтримки різного ступеню інтенсивності. 1,8 млн людей – серед військових та ветеранів, 7 млн – серед людей старшого віку, близько 4 млн – це діти та підлітки.

  Для того, щоб ці люди звернулися за психологічною допомогою, маршрут надання послуги повинен бути для них максимально зручним, а сама послуга - зрозумілою. Та насамперед люди мають усвідомлювати те, що допомога їм потрібна. Не соромитися, не відкладати на потім, не замовчувати проблему, а знати та розуміти, куди і для чого звернутися. Адже з війною підтримка ментального здоров’я стала базовою необхідністю.