20-21 серпня 2024 року відбувся Форум до 140-річчя Українського жіночого руху «Жіночий рух діє в усіх жінках…».
Головною метою Форуму стало відзначення 140-річчя Українського жіночого руху та привернення уваги до історії Жіночого руху в Україні, внеску жінок у становлення та розвиток українського суспільства та державності як в минулому, так і на сучасному етапі.
З метою відзначення внеску українського жіночого руху в боротьбу за становлення української державності, відновлення історичної свідомості українського суспільства, національної та культурної ідентичності народу України, а також ураховуючи ініціативу жіночих організацій та рухів, був розроблений відповідний проект Указу Президента України «Про день українського жіночого руху», яким установлено 8 грудня в Україні День українського жіночого руху.
Під час тематичної сесії: «Трагедія Нації викликає глибоку проблематику українського жіночого руху»: виклики війни та миробудування, яку модерувала Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, були розглянути питання сучасного розуміння миру та безпеки з врахуванням українського досвіду; міжнародний вимір українського жіночого руху; питання зміни дискурсу сучасних безпекових документів; загрози, які виникають в концептуальному плані; російські гібридні наративи, які потрібно вміти виявляти; український фемінізм і феміністський пацифізм, жінки на захисті України та мілітаризація, можливості і шляхи участі жіночого руху в досягненні сталого миру, розробки третього національного плану дій на виконання резолюції РБ ООН 1325.
Учасниці Форуму підтримали ініціативу встановлення 8 грудня Дня жіночого руху та прийняття відповідного Указу Президента України «Про день українського жіночого руху».
На полях Форуму 20 серпня 2024 року відбулася двостороння зустріч з Катерини Левченко з Міністром міжнародного розвитку Канади Ахмадом Хуссеном.
Під час зустрічі було обговорено питання підтримки України у неспровокованій військовій агресії росії проти України; проінформовано про виклики і шляхи реагування Уряду України на випадки сексуального насильства, пов’язаного із конфліктом; обговорено напрями подальшої співпраці, зокрема у сфері відновлення України; висвітлено пріоритети Уряду України у сфері забезпечення гендерної рівності, шляхи вдосконалення законодавства у цій сфері. Також, підкреслено силу українського жіночого руху та давню традицію боротьби за незалежність, свободу, самобутність проти тоталітаризму та імперіалізму.