• In English
 • Карта електромереж Києва з’явилася у відкритому доступі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 червня 2018 року о 13:05

  З 19 червня 2018 року карти електромереж «ДТЕК Київські електромережі» стали доступні он-лайн. Це спрощує процес приєднання до електромереж і робить відносини клієнта та енергокомпанії більш прозорими й конструктивними. Проект реалізований ДТЕК Мережі спільно з Мінекономрозвитку та Офісом ефективного регулювання (BRDO).

  Всі українські енергопостачальні компанії, згідно з вимогами нового ЗУ «Про ринок електричної енергії» і Кодексу систем розподілу, зобов'язані оприлюднити у відкритому доступі карти своїх електромереж (геоінформаційні дані) з 1 січня 2019 р.

  За допомогою геоінформаційної системи (ГІС) клієнт може отримати он-лайн інформацію про розміщення, рівні напруги, протяжності повітряних ліній, адреси та назви трансформаторних підстанцій, потужності розподільних підстанцій, відстані від земельної ділянки до точки приєднання до мережі, вартості приєднання тощо. Функціонал ГІС буде доопрацьовуватися і розширюватися відповідно до вимог Закону та для зручності використання клієнтами компанії.

  «Розкриття інформації щодо електричних мереж компаній робить монополію прозорою та надає можливість бізнесу сформувати оптимальний інвестиційний проект. Я вітаю такі ініціативи і вважаю, що вони допоможуть Україні піднятися в рейтингу «Doing Business», – сказав Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Він підкреслив, що саме простота і прозорість умов приєднання до мереж є важливими показниками при оцінці інвестиційної привабливості країни згідно з рейтингом Doing Business. Минулого року Україна піднялася на 4 сходинки в рейтингу Doing Business 2018 та зайняла 76 місце в рейтингу, певною мірою і з урахуванням зменшення вартості приєднання електроустановок до мереж «Київенерго» (зараз «ДТЕК Київські електромережі»).

  «Ми визнаємо, що процедура підключення не один рік супроводжувалася великою кількістю складнощів. Сьогодні компанія системно працює над тим, щоб зробити її простою і прозорою для клієнтів. Ми вже публікували карту, на якій нанесені діючі в Києві лінії електропередач і підстанції з даними про їх потужності. Це дозволить споживачу самостійно розрахувати вартість приєднання, а потенційному інвестору – оцінити інвестиційну привабливість об'єкта. Паралельно працюємо над створенням такого ж сервісу для клієнтів Дніпра і Дніпропетровській області», – прокоментував генеральний директор "ДТЕК Мережі" Іван Гелюх.

  У свою чергу голова BRDO Олексій Гончарук зазначив, що для багатьох країн світу відкриті дані для оцінки можливості приєднання до інфраструктурних мереж не новина. Однак в Україні відкриті дані про електричні мережі донедавна виглядали як списки трансформаторних підстанцій, які зрідка оновлюються.

  «Саме тому, завдяки підтримці народних депутатів, наші пропозиції щодо відкритих даних передбачені на законодавчому рівні, а вже сьогодні перші електропостачальні кампанії, зокрема ДТЕК мережі, відкривають інформацію. Від цього виграють не тільки споживачі, а й самі компанії, що стають ближче до споживача, втілюючи найкращі світові практики», - підкреслив Олексій Гончарук.

  Ознайомитися з картами можна за посиланням.

  Довідково

  ДТЕК Мережі – керуюча компанія, створена в лютому 2018 року для розвитку бізнесів з розподілу і постачання електроенергії. ДТЕК Мережі координує роботу операційних компаній ДТЕК: АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», ПрАТ «ДТЕК Київські електричні мережі», АТ «ДТЕК Донецькі мережі», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля». У 2017 році через розподільні мережі компаній було передано 43,2 млрд кВт/год., що становить 36% спожитої в Україні електроенергії. Клієнти компанії – більш ніж 3,5 мільйона домогосподарств і більш ніж 90 тис. підприємств.

  BRDO - експертно-аналітичний центр, який фінансується Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та в рамках Ініціативи EU4Business. BRDO працює над спрощенням умов ведення бізнесу та ефективним державним регулюванням в 6 економічних секторах: будівництво, ІТ та телекомунікації, енергетика, сільське господарство, транспорт та інфраструктура, ринковий контроль та нагляд.