• In English
 • Капітальні інвестиції в І півріччі 2018 року зросли на 26,6%, а рівень тіньової економіки скоротився до 32%, - Степан Кубів

  Сьогодні, 5 жовтня, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у Верховній Раді прозвітував про стан економіки та результати економічних реформ.

  За словами Степана Кубіва, макростабілізація економіки дає бізнесу та інвесторам впевненість у завтрашньому дні, а орієнтованість Уряду на реформування економіки – позитивні сигнали як іноземним інвесторам, так і українським бізнесменам.

  “Вони [інвестори та підприємці] стали більше вкладати в український бізнес. Капітальні інвестиції в І півріччі 2018 року зросли на 26,6% проти І півріччя 2017 року. Майже половина з 207 млрд грн була інвестована в нове обладнання, машини та інвентар”, - повідомив Перший віце-прем’єр-міністр України.

  Степан Кубів додав, що підприємці інвестують й виходять з тіні. За розрахунками Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки у І півріччі 2018 року зменшився порівняно з відповідним періодом 2017 року на 3 відсоткові пункти і склав 32% від обсягу офіційного ВВП.

  “Це великий прогрес порівняно з піком тінізації економіки, який припав на 2014 рік. З того часу і до сьогодні тіньова економіка скоротилася на 11 відсоткових пунктів. Це результат дії великої кількості чинників: скорочення ЄСВ, підняття мінімальної заробітної плати, реформування сфери державних фінансів, дерегуляції та багато чого іншого”, - наголосив Степан Кубів.

  Перший віце-прем’єр-міністр підкреслив, що подальше зростання української економіки України має відбуватися через залучення інвестицій, продовження структурних економічних реформ, інновацій та модернізації виробництва, підтримку малого та середнього бізнесу та збільшення обсягів експорту.