• In English
 • Кандидати у помічники ветерана вже проходять співбесіди у відбіркових комісіях пілотних громад
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 25 липня 2023 року о 10:24

  Стартувала робота комісій з відбору кандидатів у експериментальний проект з розбудови в Україні інституту помічника ветерана, який нині триває у чотирьох областях держави за ініціативи ветеранського відомства. Основне їх завдання – під час співбесід у режимі реального спілкування розкрити людський потенціал майбутніх учасників проекту.

  кандидати у помічники ветерана вже проходять співбесіди у відбіркових комісіях пілотних громад

  Адміністрації громад і регіонів, в яких проходять такі співбесіди, формували кінцевий склад комісій. До складу цих органів, що мають свого секретаря і голову, входять представники територіальних громад, фахівці управлінь у справах ветеранів війни обласного рівня, психологи, представники Мінветеранів та інститутів громадянського суспільства.

  «Виходячи з реальних можливостей, складено графіки проведення роботи комісій та співбесід із кандидатами. У Вінницькій і Дніпропетровській областях процес уже стартував, а Львівщина та Миколаївщина долучаться днями. Після успішного проходження стадії відбору кандидатів на посади помічників ветерана направлять на навчання. Будуть сформовані навчальні групи орієнтовною кількістю 20-25 людей. Поступово, починаючи з 1 серпня, їх відправлятимуть на фахову підготовку, щойно завершиться укомплектування слухачами», - зазначила генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

  У роботі відбіркові комісії керуватимуться методичними рекомендаціями, підготовленими Мінветеранів та встановленою шкалою оцінювання.

  Кандидати у помічники ветерана проходитимуть тест на емпатію, внутрішню мотивацію. Знання ними нормативно-правових актів чи специфіки роботи профільних структур не є визначальними – цьому їх навчать після відбору - найголовнішим є зарядженість на виконання місії, покладеної на цю посаду. Робота з ветеранами, членами їхніх сімей у кожному випадку стане унікальною історією та досвідом.

  Світлана Березіна розповіла, що члени комісії матимуть спеціальний бланк, де вноситимуть записи щодо десяти оцінювальних позицій відповідно до критеріїв, яким має відповідати майбутній працівник ветеранського сервісного офісу. За кожну позицію максимальний бал – 10. Рішення ухвалюється колегіально з урахуванням думки всіх членів процесу відбору за результатами середнього балу та обговорення. Повідомляє про виставлений бал кандидату не комісія, а Мінветеранів, до якого надходять відповідні протоколи. Далі відбувається рейтингування – до уваги беруть результати тестування під час подачі заявки на участь у проєкті та бали за співбесіду, перебіг якої обов’язково записується на відео, що архівується. Потім у відомстві готують персональні листи з інформуванням кандидатів, що вони пройшли другий етап відбору й далі мають йти на навчання.

  Наразі процес формування конкурсних комісій у межах пілоту вдосконалюватиметься, аби громадський сектор мав у їхньому складі збалансоване представництво. На думку Світлани Березіної, в цьому завданні як і в інших ініціативах, пов’язаних з ветеранськими політиками, значно допоможе створення єдиного реєстру громадських організацій, які безпосередньо залучені в реальну роботу із ветеранською спільнотою.