• In English
 • Канадські пластичні хірурги безкоштовно роблять операції учасникам бойових дій
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 травня 2018 року о 10:18

  Місія канадських лікарів вшосте прибула в Україну, щоб допомогти пораненим учасникам бойових дій. Безкоштовні пластичні операції цього року вони спільно з українськими колегами проводять в Одесі на базі Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

  Фахівцями з Канади протягом перших двох днів було проведено попередній відбір та надано консультацію понад 60 особам, з яких 30 після ретельних діагностичних досліджень були госпіталізовані для подальшого усунення посттравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м’яких тканин та рубців.  

  Як повідомив керівник програми черепних травм Наукового центра здоров'я у місті Санні Брук професор пластичної хірургії університету Торонто Олег Антонішин, з канадського боку до місії залучені щелепно-лицеві хірурги, нейрохірурги, травматологи, пластичні хірурги, анестезіологи, а також середній  медичний персонал.

  «Цього разу серед наших пацієнтів дуже багато тих, хто вперше звернувся по допомогу, а також є люди, які проходили лікування під час перших 5 місій, а зараз беруть участь в наступному етапі реконструкції наслідків своїх поранень, – зазначив начальник клініки щелепно-лицевої хірургії та стоматології Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України, кандидат медичних наук, хірург вищої категорії полковник медичної служби Ігор Федірко.

  Слід наголосити, що впродовж всієї місії оперативні втручання проводяться спільними бригадами канадських і українських лікарів зі складу клініки щелепно-лицевої  хірургії та стоматології ВМКЦ Південного регіону.

  «Медичний персонал нашої клініки має чималий досвід надання допомоги постраждалим від наслідків вогнепальних поранень та мінно-вибухових травм, – наголосив начальник клініки полковник медичної служби Віктор Мазур. – Під час роботи місії у нас є можливість ознайомитися більш детально зі світовим досвідом проведення операцій на кістках та м’яких тканинах голови, а також верхніх і нижніх  кінцівок тіла», – додав він.