• In English
 • Кампанія "Щедрик: магія Різдва" розпочалася зі святкового концерту та 3D анімації
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 грудня 2021 року о 12:44

  18 грудня 2021 року у Києві стартувала культурно-мистецька кампанія "Щедрик: магія Різдва" / Shchedryk: celebrating Christmas magic». Під час концерту на Михайлівській площі лунав "Щедрик" та інші українські різдвяні колядки та пісні, а на будівлі Дипломатичної академії відтворили історію Щедрика у яскравій 2D і 3D анімації від язичницького періоду до сучасності. 

  Захід організували Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та Міністерством закордонних справ України.

  “Сьогодні Щедрик лунав не лише на Михайлівській площі у Києві. Його, як і щороку в передріздвяний період, співають у містах, містечках та селах по всьому світу. Українська щедрівка в талановитій обробці Миколи Леонтовича стала одним із символів добрих побажань на Різдво. Цією кампанією ми хочемо розказати іноземцям про різдвяний шедевр, який Україна подарувала світові, і показати творчу, креативну та проактивну Україну, яка створює додану вартість для себе та інших. Така мета цілком відповідає і нашій Стратегії зовнішньополітичної діяльності. Починаємо кампанію тут, у Києві, а вже наступного року вона помандрує до США”, - наголосив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  “Посольство США в Україні раде бути партнером кампанії «Щедрик: магія Різдва / Shchedryk: celebrating Christmas magic», яка сприяє промоції української культури на міжнародній арені та посилює зв’язки України та США. Мелодія Щедрика, написана у неспокійні часи для щойно проголошеної незалежної України, надзвичайно актуальна й сьогодні, адже Україна утверджується як сучасна європейська нація. Пісня також нагадує про нашу спільну історію. Майже сто років тому «Щедрик» дебютував у Сполучених Штатах, а пізніше був перекладений англійською. Сьогодні «Carol of the Bells» є визнаною різдвяною класикою в усьому світі", - підкреслила тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

  Під час концерту “Щедрик” та інші українські різдвяні колядки та пісні виконали Злата Огнєвіч, KRUTЬ, представники Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, Національної заслуженої академічної капели України «ДУМКА», джазового вокального чоловічого секстету "MANSOUND" та інших виконавців.

  “Дуже радію, бо наш "Щедрик" наочний приклад ваги культури для промоції України у світі. М’яка сила, яка зачаровує та зігріває музикою”, - підкреслив Міністр культури та інформаційної політики України, Олександр Ткаченко.

  У 2D і 3D анімації на будівлі Дипломатичної академії України на Михайлівській площі представили чотири історичні етапи Щедрика: язичницький період й український контекст пісні, європейський, американський період та сучасність. Відеомапінг транслюватиметься у вечірні години також 25 та 26 грудня.

  “Через твори мистецтва ми визначаємо себе та свою ідентичність. Тому вкрай важливо нам, українцям, зберігати традицію живого виконання Щедрика і єднати навколо неї інших. Адже музична емоція та святковий настрій - це нативні речі для кожного з нас, які не потребують перекладу,” – коментує голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Галина Григоренко.

  12-16 січня 2022 року МЗС разом з партнерами представить мультимедійну інсталяцію в Довженко-Центрі. Виставка мовою сучасного мистецтва, через використання звуку, проекцій, анімацій, кінетичних об`єктів, розкаже історію Щедрика, точки перетину музичної композиції з історією України та світовою культурою.

  У 2022 році кампанія буде представлена у США.

  Довідково

  Щедрик - українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті - Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Вперше Щедрик Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.