• In English
 • Кафе та ресторани стануть доступними для людей з інвалідністю, - Лев Парцхаладзе

  У нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” міститься обов’язкова вимога влаштовувати безбар’єрний простір у кафе, ресторанах та інших закладах харчування.

  “Сьогодні в Україні кафе, ресторани та інші заклади харчування рідко мають вільний доступ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Крім того, досі в нас трапляються ситуації, коли людей на візку або з порушеннями розумової діяльності чи зору не пускають до закладу чи відмовляють у його відвідуванні. Це жахлива дискримінація. Ми маємо бути толерантними і створювати простір, доступний для кожного. Тому у нових ДБН міститься норма обов’язково облаштовувати засоби доступності для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення у кафе, ресторанах та інших закладах харчування”, - зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  Згідно з ДБН, посадкові місця для осіб з інвалідністю для їх зручності слід розташовувати поблизу входу, а не у прохідній зоні. Доступ до будівель та приміщень має бути забезпечено зручними пандусами (підйомниками) або ліфтами. Крім цього, у таких закладах повинні бути запроектовані вбиральні, доступні для користування людьми з інвалідністю.

  У нових ДБН також деталізовано та наведено чіткі приклади з розрахунками щодо правильного облаштування доступних зон обслуговування та відстаней між столиками.

  ДБН вже затверджені і найближчим часом будуть опубліковані. Вони вступлять в дію орієнтовно навесні наступного року.

  Проект нових ДБН розроблено ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.