• In English
 • Івано-Франківська та Донецька області розпочнуть масштабний проект міжрегіонального співробітництва
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 05 лютого 2021 року о 18:48

  Під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова пройшла онлайн-зустріч щодо проекту «Івано-Франківська та Донецька ОДА будують мости для співпраці» в рамках реалізації програми міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

  У зустрічі також взяли участь керівництво Івано-Франківської, Донецької областей, команда проекту та представники донорської організації.

  Проект «Івано-Франківська та Донецька ОДА будують мости для співпраці» має на меті поглиблення взаємовигідного міжрегіонального співробітництва шляхом розробки спільних проектів у соціальній, торгово-економічній, науково-технічній і культурній сферах між двома областями та залучення фінансових ресурсів для їх імплементації.

  «Розвиток та єдність, орієнтовані на людину – це стратегічна мета державної регіональної політики до 2027 року. Це означає гідне життя у згуртованій, децентралізованій, конкурентоспроможній і демократичній Україні. А також забезпечення ефективного використання внутрішнього потенціалу територій та їх спеціалізації для досягнення сталого розвитку», – зазначив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час онлайн-зустрічі, присвяченій обговоренню реалізації проекту «Івано-Франківська та Донецька ОДА будують мости для співпраці».

  Міністр також висловив сподівання, що цей проект стане одним з прикладів міжрегіональної співпраці і практичним втіленням у життя філософії згуртованості областей, яку Мінрегіон впроваджує в рамках Державної стратегії регіонального розвитку.

  Підготовка спільних для Івано-Франківської і Донецької областей проектів буде вестися за п’ятьма напрямами:

  • Співпраця між засобами масової інформації.
  • Співпраця у сфері освіти та культури.
  • Місцевий економічний розвиток, розвиток малого і середнього підприємництва.
  • Співпраця інституцій громадянського суспільства.
  • Співпраця органів місцевого самоврядування.

  По кожному з них будуть створені спільні робочі групи із представників обох областей та зовнішніх експертів.