• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до Єврокомісара Йоганнеса Гана з пропозицією опрацювати ідею відкриття в Україні Європейської школи Східного партнерства
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 січня 2019 року о 14:18

  Україна прагне розвивати тісну співпрацю з Європейським Союзом у форматі ініціативи «Східне партнерство». Про це сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнесом Ганом на полях Давоського економічного форуму (Швейцарська Конфедерація).

  Віце-прем`єр-міністр подякувала Комісарові за особисту сильну підтримку України, а також за солідарність ЄС з Україною в умовах російської агресії, підтримку суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Вона також подякувала партнерам за відчутну підтримку європейського вибору України та допомогу при здійсненні внутрішніх реформ, пов'язаних з виконанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, спільний робочий документ «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 р.» має слугувати конкретною дорожньою картою для цілеспрямованої співпраці з ЄС у майбутньому.

  «Ми досягли значного прогресу у сфері гармонізації цифрових ринків та дотримання критеріїв лібералізації візового режиму, і наші зусилля стали помітними для українців уже в багатьох сферах», – підкреслила представниця українського Уряду.

  За її словами, партнерство з мобільності та молодіжний і культурний обмін залишаються ключовими елементами зближення громадян України та ЄС. Цій інтеграції може відчутно посприяти відкриття в Україні Європейської школи Східного партнерства за прикладом аналогічної школи, відкритої в Грузії.

  «Створення першої Європейської школи Східного партнерства в Тбілісі стало великим успіхом за результатами 2018 року. Ми пропонуємо застосувати аналогічний підхід для створення Європейської школи в Україні», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Крім того, Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до Єврокомісара з проханням спільно опрацювати ідею української сторони щодо відкриття в Україні Представництва курсів Коледжу Європи (заклад післядипломної освіти з європеїстики. - Ред.). Такий навчальний заклад може не тільки підвищити освітні можливості, а й сприяти багатокультурному взаєморозумінню, толерантності, фундаментальним цінностям та кращому розумінню ЄС. Сотні українських студентів навчаються в Європейському коледжі у Натоліні (Республіка Польща) та Брюгге (Королівство Бельгія) з 2012 року. Утім, надзвичайно важливо розробити спільні механізми, які заохочуватимуть молодь повертатись в Україну та інвестувати свої знання в її розвиток.

  «Беручи до уваги попередні дискусії щодо створення представництва Коледжу Європи в Україні, я вважаю, що Ваша особиста підтримка має вирішальне значення для просування цього процесу. У зв'язку з цим люб'язно прошу Вашої підтримки у створенні та вдосконаленні таких навчальних закладів в Україні в межах політики «Східного партнерства», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе і передала Комісарові відповідного листа.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до Єврокомісара Йоганнеса Гана з пропозицією опрацювати ідею відкриття в Україні Європейської школи Східного партнерства