• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з українцями Польщі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 вересня 2018 року о 19:47

  Перебуваючи з робочим візитом у Польщі, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з українською громадою Гданська.

  З Головою Поморського відділення Об`єднання українців у Польщі Єлизаветою Кшемінською та отцем-митратом Йосипом Улицьким Віце-прем`єр-міністр обговорила можливості створення умов для вивчення української мови для громадян України, які тимчасово перебувають у Польщі, з використанням можливостей польських шкіл з українською мовою навчання. Пункти вивчення української мови на базі польських середніх шкіл є в населених пунктах Білий Бір, Бартошиці та Гурово-Ілавецьке. Однак ці школи фінансуються польським Урядом, як школи для національних меншин (громадян Польщі), і в них не передбачена можливість фінансування навчання іноземних громадян.

  Також йшлося про створення комплексних центрів підтримки українців – українських домів – у місцях компактного проживання українських громад. Це спільна ініціатива Консульства України в Гданську, Поморського відділення ОУП та парафії УГКЦ за попередньої підтримки місцевою владою. Такі центри, створені на юридичній базі осередків ОУП у великих містах, у наданих місцевою владою на пільгових умовах приміщеннях, повинні містити світлиці, концертні зали, кімнати-офіси для створення центрів правової та оперативної допомоги українським мігрантам.

  Єлизавета Кшемінська розповіла, що Поморське відділення об'єднання українців у Польщі щорічно за підтримки українського Консульства проводить молодіжний фестиваль «Ярмарок». Цього року фестиваль відбудеться в жовтні під час «Третього Українського тижня», у ньому мають взяти участь відомі українські музичні групи.

  Під час відвідання церкви та парафіяльного дому отець-митрат Йосип Улецький розповів про діяльність церкви, яка, за його словами, залишається «стовпом української ідентичності».

  Українська поморська громада також утримує театр, який відвідують і українці, і поляки. Найближчим часом театральна студія буде демонструвати в Перемишлі двомовну казку.

  Гості також відвідали пам'ятник Святому Володимиру, встановлений у 2015 році на площі біля Скверу хрещення Руси-України – культового місця для українців Помор’я. Щороку тут відбуваються володимирські читання. У Гданську також встановлені пам'ятники жертвам Голодомору, репресій, примусово переселеним українцям.

  Сторони обговорили перспективні проекти української громади уГданську, зокрема, створення Українського дому в цьому місті.

  «Добре, що ви розповідаєте тут про те, що є справжньою історією України. Нам треба повернути себе на культурну, історичну, інтелектуальну мапу Європи. Нарешті Україна та українська дипломатія стають на ноги. У часи протистояння російській агресії дуже важливо, щоб українська громада трималася разом», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з українцями Польщі Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з українцями Польщі Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з українцями Польщі