• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Австралійсько-українською парламентською групою дружби
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 10:56

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з  робочим візитом у Австралії, зустрілася з представниками Австралійсько-української групи дружби у Федеральному парламенті Австралії.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що українсько-австралійські контакти на всіх рівнях стали активнішими, та привітала оновлення Парламентської групи дружби «Україна–Австралія». 13 вересня минулого року відбулася офіційна церемонія оновлення Парламентської групи дружби «Україна–Австралія» Парламенту Австралії 45-го скликання. Під час урочистостей українська громада Австралії нагородила тодішнього Міністра закордонних справ Австралії Дж. Бішоп, маршала А. Х’юстона та посла Г. Квінлана відзнаками «За свободу» (Freedom Award) «за їхню рішучу підтримку України та міжнародне лідерство».

  «Ми зацікавлені в подальшій інтенсифікації політичного діалогу між двома країнами та сприянні двосторонньому співробітництву у сферах оборони, торгівлі, інвестицій, науки та культури, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Я сподіваюся, що мій візит, як і візит Президента Сенату Австралії до України минулого року, активізують  регулярні міжпарламентські контакти між Україною та Австралією та інтенсифікують плідний діалог урядів».

  Віце-прем’єр-міністр також подякувала Австралії за її рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилася враженнями від надихаючої та емоційної церемонії відкриття «Ігор Нескорених» у Сіднеї, в яких бере участь команда України, та висловила подяку австралійській стороні за дієву підтримку українських військовослужбовців і ветеранів, які отримали поранення під час виконання службового обов`язку, а також цивільних громадян. Посольство Австралії в Україні підтримує Проект «Підтримка протезування в Україні» через Програму Прямої Допомоги (DirectAidProgram – DAP).

  Віце-прем’єр-міністр також зазначила, що Австралія першою у світі на парламентському рівні визнала Голодомор геноцидом українського народу: «Я не можу не згадати про видатну роль австралійського Парламенту у визнанні Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Я дякую всім, хто вшановує та визнає цю дату, яка має велике історичне та загальнонаціональне значення для всіх українців, у тому числі в Австралії», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Зі свого боку представники Парламентської групи дружби «Україна–Австралія» запевнили, що готові всіляко підтримувати Україну. Під час зустрічі вони активно цікавилися ситуацією в Україні, зокрема, у контексті стану українсько-російських відносин та відновлення незалежності української церкви.

  Довідково 

  Започаткування Парламентської групи дружби «Україна–Австралія» під гаслом «На підтримку демократії в Україні!» відбулося в Парламенті Австралії 44-го скликання 15 травня 2014 року. 8 серпня 2017 року у Федеральному парламенті Австралії 45-го скликання було затверджено новий склад Парламентської групи «Австралія – Україна». Головою новоствореного об’єднання став представник правлячої Ліберальної партії від штату Вікторія, Член спільного парламентського комітету у закордонних справах, оборони та торгівлі Кріс Крюзер (Chris Crewther). Заступником голови групи залишилася сенатор від опозиційної Лейбористської партії Австралії Катрина Білик (Catryna Bilyk). За час свого існування Група підтримала низку гуманітарних проектів та оприлюднила  заяву щодо вшанування Голодомору 1932-1933 років в Україні.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Австралійсько-українською парламентською групою дружби Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Австралійсько-українською парламентською групою дружби