• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла політиків і суспільство від чвар під час зовнішньої загрози
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 листопада 2018 року о 14:12

  Ситуація в Азовському морі нагніталася місяцями, Україну постійно провокували. Стриманість і розсудливість, яку продемонструвала наша держава у відповідь на російську провокацію, не є проявом безсилля. Це наша відповідальна позиція, у тому числі за безпеку в усьому Чорноморському регіоні. Водночас Україна володіє неспростовними доказами спроби анексії Азовського моря Росією. Про це Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» під час публічної дискусії «Консолідація суспільства в умовах загострення російської агресії».

  «Це той час, коли ми маємо бути максимально консолідованими, щоби підвищити свою обороноздатність і мобілізувати всі людські, матеріальні ресурси, а також процедурні речі. Росія далі буде тестувати нашу національну стійкість, нашу єдність і нашу рішучість захищатися, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, додавши, що це також тест для світу. – Очікую, що реакція міжнародної спільноти буде жорсткішою».

  Віце-прем`єр-міністр наголосила, що основна ціль РФ – послабити нашу єдність і спроможність захищати країну. «Сьогоднішня ситуація є небезпечнішою, ніж у 2014 році. Тому що в 2014 році, коли нас штовхнули до прірви, ми всі розуміли, хто є конкретним ворогом, і ми об`єдналися для того, щоби дати відсіч. Сьогодні найбільший ризик полягає в тому, що можемо втратити пильність у внутрішніх чварах і популізмі, забувши про спільного ворога», – сказала вона.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла, що арсенал засобів і механізмів, який буде застосований Росією проти України напередодні виборів, стане безпрецедентним, і до цього треба серйозно готуватися: «Агресія у Керченській протоці може бути прелюдією до більш жорстких агресивних дій РФ, з огляду на концентрацію її сил на кордоні з Україною. Тому нам треба виконувати весь комплекс заходів реформування нашої оборонної сфери».

  Як і в 2014 році, переконана Віце-прем`єр-міністр, рецепт успіху демократичної України полягає в єдності. «Ідеться про інституції державної влади, політиків, громадянське суспільство, медіа та бізнес, посилені підтримкою наших міжнародних партнерів. Кожен учасник політичного процесу має усвідомлювати відповідальність за збереження єдності, яку ми так тяжко вибудовували під загрозою агресії РФ. Громадськість може допомогти політикам, натиснувши на них задля збереження цієї єдності», – підкреслила вона.

  Найбільшою противагою російській агресії, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе, може бути прозорість: «Прозорість власності, медіа, фінансування політичних партій, окремих політиків, маркування політичної реклами у ЗМІ. Усе це має дозволити громадянам чітко розібратися, хто є хто і що є що. Тактика Росії – намагатися запропонувати нам ловити рибу в каламутній воді. Так ось, ми маємо зробити цю воду абсолютно прозорою».

  Віце-прем`єр-міністр висловила стурбованість тим, що кремлівські наративи присутні в медіа, які позиціонують себе українськими. «Хоча ми доклали багато зусиль, аби очистити наше інформаційне поле, очевидно, що цих заходів недостатньо. Тому маємо ще подумати над тим, як стримати вплив рупорів Кремля на наших громадян», – наголосила вона.

  Також Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на загрози кібератак на Центральну виборчу комісію України. За її словами, Уряд активно працює з міжнародними партнерами для захисту ЦВК від таких атак.

  «Нам буде непросто впоратися з усіма загрозами. Усе залежить від того, наскільки ми зможемо об`єднатися, відклавши вбік наші розбіжності, для збереження країни, в якій ми зможемо втілити мрію європейської України, України, яка є інтегрованою в євроатлантичний світ», – підсумувала Віце-прем`єр-міністр.

  Участь у публічній дискусії взяли також народні депутати, політологи, громадські активісти, правники, журналісти та представники української діаспори.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла політиків і суспільство від чвар під час зовнішньої загрози Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла політиків і суспільство від чвар під час зовнішньої загрози