• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр закордонних справ Данії обговорили майбутню конференцію з підтримки реформ в Україні та антикорупційні заходи
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 лютого 2018 року о 14:05

  На цей рік Урядом України підготовлено 35 економічних законопроектів, покликаних покращити економічну ситуацію в країні. Два з них уже ухвалено Верховною Радою України. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Міністром закордонних справ Данії Андерсом Самуельсеном.

  Очільник МЗС Данії позитивно оцінив прогрес України з часу свого останнього візиту минулого року, але наголосив, що для продовження досягнутого наша країна має активніше боротися з корупцією. «Поборовши корупцію, ви пришвидшите решту процесів. Це приверне інвестиції та змінить обличчя України на міжнародній арені», – сказав він. Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Уряд підтримує якнайшвидше створення Антикорупційного Суду, який доповнить вже існуючі антикорупційні інституції та стане тією ланкою, якої не вистачало в колі інституцій для боротьби з корупцією. Разом із тим важливо також приділяти увагу унеможливленню корупційних діянь, руйнувати корупційні лазівки, чому сприяють, зокрема система державних закупівель ProZorro та ухвалення закону про приватизацію. «Всі бачать, що державні компанії переважно працюють, м’яко кажучи, неефективно. Зараз має розпочатися справжня приватизація, а не те, що відбувалося в 90-х», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Данський міністр також підкреслив важливість стратегічних комунікацій щодо змін в Україні, як для внутрішньої, так і для зовнішньої аудиторії. «Ви маєте активно просувати аргументи, якими вдасться ліквідувати скептицизм у Європі щодо України. Європейці задумуються, чому вони мають виконувати свої зобов’язання, якщо Україна сама не здатна на це. І цей наратив активно підтримується російською пропагандою», – наголосив Андерс Самуельсон.

  Віце-прем’єр-міністр, своєю чергою, зазначила, що напередодні виборів популістські сили експлуатуватимуть негативні новини та просуватимуть пусті обіцянки. До того ж, часто позитивні новини малоцікаві медіа, і вони не надають належної уваги успіхам, таким як, наприклад, початок пенсійної, освітньої та медичної реформ. І це грає на руку агресору, який кидає нові пропагандистські сили на завдання шкоди іміджу України.

  У той же час Міністр закордонних справ Данії зазначив, що ухвалення підготовлених Урядом пріоритетних для економічного зростання законопроектів можуть змінити всю картину. А напередодні наступної конференції високого рівня Ukraine Reform Conference, що відбудеться через 5 місяців у Копенгагені, це може стати чудовою історією успіху України та показати прогрес міжнародним партнерам. «Але важливо пам’ятати, що ці зміни ви робите для самих себе. Необхідно донести це населенню», – додав він. Іванна Климпуш-Цинцадзе підтримала ідею, висловлену данською стороною, щодо проведення двостороннього українсько-данського бізнес-форуму в рамках конференції у столиці Данії.

  Також сторони обговорили співпрацю в секторі безпеки й оборони. Данська місія співпрацює з Міністерством оборони України та офісом реформ при ньому. Це відбувається в рамках програми «Мир та стабільність», до якої залучені Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони та Міністерство юстиції Данії.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр закордонних справ Данії обговорили майбутню конференцію з підтримки реформ в Україні та антикорупційні заходи