• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про прогрес впровадження реформ на семінарі в Брюсселі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 травня 2018 року о 20:37

  За місяць до міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка почнеться 27 червня в Копенгагені, у Брюсселі відбувся семінар «Розбудовуючи стійкість України через реформи та боротьбу з корупцією» за участі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Міністра закордонних справ Данії Андерса Самуельсена. Під час виступу Віце-прем’єр-міністр презентувала прогрес та найближчі плани реформ в Україні.

  «Незважаючи на зовнішні виклики та внутрішні труднощі, процес реформування України триває. Ми вже досягли значних результатів у багатьох сферах – це судова реформа, реформа системи охорони здоров'я, пенсійна та освітня реформи», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також навела останні статистичні дані. Темпи відновлення економіки в Україні перевищили прогнози. Так, наприклад, у 2017 році реальний ВВП зріс на 2,5%, а у 2018 році МВФ прогнозує зростання ВВП на 3,2%. Україна піднялася на 76 місце у рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» (зі 112 у 2013 році) -  це найкращий показник України в історії цього рейтингу. Україна посіла 43-е місце в рейтингу оподаткування. Це на 41 сходинку вище, ніж у минулому році. Після реформи НАК  «Нафтогаз» стала найбільшим платником податків у країні та вперше за десять років повідомила про прибуток в 2016 році. Такий результат був можливим завдяки ліквідації різниці цін між приватними та комерційними користувачами. У 2017 році «Нафтогаз»повідомив про дохід, який можна порівняти з російським державним монополістом «Газпром» (1,5 млрд доларів проти 1,63 млрд доларів США). Згідно з даними Уряду, в 2017 році державний бюджет отримав 2,7 мільярда доларів завдяки боротьбі з корупцією на митниці, в результаті конфіскації корумпованих активів та майна у бюджет надійшов понад 1 млрд доларів.

  Є перші результати новаторської реформи децентралізації. Під управлінням новостворених територіальних громад вже 30% території України. Такі громади наділені повноваженнями та обов'язками самоврядування. Податкові надходження цих громад зросли приблизно на 32% в 2017 році і використовуються для вирішення місцевих проблем.

  Віце-прем’єр-міністр наголосила, що Уряд розпочав реформу управління державних підприємств. В Україні є понад 3000 державних компаній, але лише 1000 з них - прибуткові.

  «Наші пріоритети реформування на 2018 рік – це питання фінансового та ділового середовища, приватизація, дерегуляція та цифровізація економіки, – повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Також ми реформуємо систему національної безпеки на основі найкращих рекомендацій і стандартів ЄС та НАТО».

  Головною тезою виступу стало те, що  усі перелічені вище реформи, позитивні зміни в міжнародних рейтингах і відкритість є найпершими і чи не найважливішими результатами антикорупційної політики держави. Адже ліквідація передумов для корупційних схем має не менше значення, аніж відправлення правосуддя щодо корупційних злочинів. «Боротьба з корупцією - це зміни не лише у процедурах та забезпеченні правосуддя, це також зміни ментальності», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  У своєму вступному слові Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен високо оцінив прорив України у напрямку позитивних змін та трансформації фактично усіх сфер суспільного життя. Міністр наголосив на важливості майбутньої конференції на підтримку України у Копенгагені для представлення цього процесу, так само як і можливостей, які відкриваються світу з прогресом України у напрямку реформування.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала учасникам семінару за допомогу та закликала і надалі підтримувати Україну на шляху змін.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про прогрес впровадження реформ на семінарі в Брюсселі