• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Сейму Латвії за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 травня 2019 року о 16:07

  Під час зустрічі з Головою Сейму Латвії Інарою Мурнієце Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала латвійському Парламенту за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар. Відповідне рішення Сейм Латвії ухвалив 9 травня на вшанування 75-річної депортації кримських татар владою СРСР. У заяві Сейму зазначається, що «в цілому історичні джерела вказують на здійснюваний геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. У тому числі і проти кримських татар, як етнічної групи, щоб знищити її культуру і соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова і вижити кримських татар з їхньої Батьківщини».

  «Ми цінуємо непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України з боку Латвії, невизнання незаконної анексії Криму, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також представниця українського Уряду наголосила, що нещодавнє рішення Кремля сприяти російській «паспортизації» населення України, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської області лише загострює ситуацію та підриває Мінські угоди. Вона закликала до більш рішучих дій з боку партнерів України в ЄС.

  Голова Сейму Латвії Інара Мурнієце запевнила, що Україна може розраховувати на цілковиту підтримку незалежності і територіальної цілісності з боку Парламенту Латвії. «Ми чітко бачимо, які цілі переслідує Росія, і якими засобами вона користується», – зазначила Голова Сейму. За її словами, половина депутатів Сейму входять до групи дружби з Україною. Рівно рік тому Голова латвійського Парламенту відвідала м. Слов’янськ Донецької області під час офіційного візиту в Україну. Інара Мурнієце наголосила, що попри війну, український Уряд досяг значних показників у реформуванні країни.

  Заступник Голови Комітету з європейських справ Ерікс Калніньш, який теж був присутній на зустрічі, запевнив, що взаємодія НАТО з Україною у парламентському вимірі є надзвичайно важливою для обох сторін. Латвійська делегація буде підтримувати ініціативи України у Парламентській асамблеї НАТО. «Нашою місією є продовжувати роз’яснювати всім державам Європи, що Україна перебуває під впливом агресії», – додав латвійський парламентар.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила занепокоєння щодо останніх подій в Раді Європи. Безумовне повернення РФ права голосу в ПАРЄ означатиме, що Європа дає шанс Росії на новий виток агресії та ескалації конфлікту з Україною. Віце-прем’єр-міністр висловила сподівання, що Україна і надалі може розраховувати на безкомпромісну позицію латвійських парламентарів у цьому питанні.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Сейму Латвії за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Сейму Латвії за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Сейму Латвії за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Сейму Латвії за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Сейму Латвії за визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар