• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Переведення радників з питань рівності на штатні посади сприятиме інтеграції принципу рівних прав і можливостей у всіх сферах
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 04 лютого 2019 року о 16:43

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з радниками з гендерних питань, які працюють в органах центральної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Учасники зустрічі, зокрема, обговорили проект постанови Уряду «Про затвердження Типового положення про Радника з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі». Положення розробили відповідно до норм низки нормативно-правових актів, зокрема, Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

  «Ми всі зацікавлені в тому, щоб професійність і спроможність людей, які працюють на посадах радників з питань рівності чоловіків та жінок, зростала. Очевидним є те, що фахових людей, які володіють потрібними знаннями, сьогодні недостатньо на всю країну», – заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  За її словами, радники з гендерних питань можуть стати значно ефективнішими після переведення на штатні посади в органах державної влади і місцевого самоврядування. Це дозволить інтегрувати гендерний підхід в усі реформи та сфери життєдіяльності держави. «Якщо всередині системи не буде таких людей, то процес рухатиметься тільки до того часу, поки залишатиметься політична воля і бажання згори», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. За її словами, переведення гендерних радників у штат також сприятиме підвищенню їхньої професійної кваліфікації і глибшому зануренню у всі процеси.

  «Нам варто подумати над тим, щоб радниками та радницями ставали люди, для яких питання прав людини та гендерної рівності є не просто словами зі здобутого сертифіката, а справжньою цінністю. Ми маємо убезпечити цю посаду від формалістичного підходу та непрофесійності», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що чинний Уряд вперше в історії незалежної України пріоритезував гендерні питання у своїй Програмі дій. За час своєї діяльності Кабінет Міністрів схвалив Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року, Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та Національний план дій до 2021 року з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW).

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Переведення радників з питань рівності на штатні посади сприятиме інтеграції принципу рівних прав і можливостей у всіх сферах