• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала запобіжники розвороту України від курсу на ЄС і НАТО
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 травня 2019 року о 16:57

  Сьогодні Україна перебуває на новому політичному етапі, ми повинні зробити все можливе, аби зберегти і продовжити курс реформування держави. Жодних компромісів щодо європейської та євроатлантичної інтеграції бути не може. Динаміка та поглиблення галузевої співпраці, торговельні відносини, політична асоціація не можуть уповільнюватися, навпаки – маючи наявні інструменти, ресурси, досвід та підтримку міжнародних партнерів, маємо тільки пришвидшувати темпи реформ. Про це заявила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з послами та представниками дипломатичних установ держав-членів Європейського Союзу.

  «У нас є суттєві запобіжники, що унеможливлюють розворот України від курсу на ЄС та НАТО. Це передовсім вибір та бажання більшості українців бути частиною європейської та євроатлантичної спільноти, а також зафіксований в Конституції нашої держави стратегічний курс до Євросоюзу та Північноатлантичного Альянсу. Відтак, переконана, жодна зміна керівництва держави не пригальмує наші інтеграційні процеси. Цей шлях є незворотнім, і роль ЄС також є дуже важливою», – підкреслила представниця українського Уряду.

  Віце-прем'єр-міністр зазначила, що Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів працює над transition book – дороговказом для наступного Уряду щодо продовження розпочатих теперішнім Урядом євроінтеграційних реформ. «Допоки триватиме перехідний період – парламентські вибори, формування нового Уряду, важливо не втратити час, а продовжити реалізацію розпочатих реформ. Відтак інструкції, підготовлені моєю командою євроінтеграторів, стануть дієвим інструментом для наших наступників уже з нового Уряду», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Окрім того, важливим є те, щоб новий Президент мав стратегію щодо реінтеграції Криму та Донбасу. Вирішальне значення для європейської інтеграції має подальше створення стійких інституцій. Необхідно зберегти існуючу інституційну спроможність та посилювати її надалі. Саме нові державні службовці повинні запропонувати порядок денний для нових міністрів. «І ми зобов'язані їх підтримувати. Незважаючи на величезні зусилля, спрямовані на реформування державного управління, ми все ще стикаємося з великим опором і неприйняттям системи. Тому міжнародна підтримка на цьому етапі є критичною», – зазначила Віце-прем'єр-міністр.

  Також вона підкреслила, що за останні три роки Україна досягла принципово нової якості діалогу з ЄС і НАТО – співпраця стала більш системною, передбачуваною та ефективною. «Як головний зв'язківець із Заходом робитиму все можливе для підтримки належного рівня комунікації із нашими міжнародними партнерами. Наші плани щодо європейської інтеграції чіткі. Ми здійснюємо їх крок за кроком і продовжуватимемо робити це у 2019 році і надалі», – додала вона.

  Також Іванна Климпуш-Цинцадзе окреслила євроінтеграційні пріоритети на найближче майбутнє. «Насамперед маємо зосередитись на економічному зростанні, поліпшенні бізнес-клімату, забезпеченні ефективності державного управління, підвищенні рівня життя та інвестицій у розвиток людського капіталу, продовженні реформ у сфері освіти та охорони здоров'я, посиленні безпеки та обороноздатності, верховенства права та боротьби з корупцією», – підкреслила Віце-прем'єр-міністр.

  Своєю чергою представники дипломатичних установ країн-членів ЄС висловили сподівання, що ті амбітні цілі, які зараз ставлять перед собою представники українського Уряду, будуть реалізовані за будь-яких політичних змін у державі.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала запобіжники розвороту України від курсу на ЄС і НАТО