• In English
  • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Наші успіхи були б неможливими без підтримки наших європейських та північноамериканських союзників
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 березня 2018 року о 14:18

    Кожна реформа, яку планує, ухвалює та імплементує Україна, кожен успіх є нагадуванням нашим партнерам, що позитивна сила євроатлантичної спільноти штовхає країни до змін. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на Брюссельському форумі Німецького Фонду Маршалла.

    Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що дії Кремля – найбільша загроза для цивілізованого світу з часів «холодної війни». У відповідь на зближення країн Східної Європи з НАТО і ЄС та підтримку ними України, Росія переписує свою закордонну політику з однією метою – дестабілізувати євроатлантичну спільноту. Про це сказав і Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі: «Поки ми розділяємо проблему України та Росії, Грузії та Росії, Молдови та Росії і не бачимо повної картини, то ми не зрозуміємо політику Росії і не зможемо дати адекватної відповіді».

    Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, говорячи про втручання Росії у внутрішні справи України, зазначив, що своїми спробами створити проросійський уряд Кремль призвів до того, що тепер Україна, а особливо її молоде населення, як ніколи далеко від Москви, і покращити відносини тепер можна, лише припинивши конфлікт та вивівши війська з території України.

    Але, незважаючи на всі спроби агресора, Україна успішно реформується та йде на зближення із західним світом. Однак одним із факторів, який сповільнює цей рух, на переконання багатьох, є корупція. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що в Україні відбувся неймовірний прогрес у боротьбі з корупцією за останні роки, і підкреслила, що антикорупція – це не лише суди і арешти. Велика кількість реформ та управлінських рішень допомогли закрити численні корупційні лазівки.

    «Але наші успіхи були б неможливими без підтримки наших європейських та північноамериканських союзників», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

    Окремо учасники дискусії обговорили мовне положення нового Закону України «Про освіту». «Я думаю, що Закон України «Про освіту», який привернув таку увагу, не намагається «дерусифікувати» Україну, його мета дерадянізувати країну», – сказала заступник Генерального Директора Європейської Комісії з європейської політики сусідства та переговорів з розширення Катарина Матернова.

    Українська Віце-прем’єр-міністр, у свою чергу, підкреслила, що західним партнерам важливо не лише підтримувати Україну словами, а й на практиці допомогти протистояти Росії, надавши зброю, тренуючи наших солдатів та розширивши санкції проти агресора. «Нам потрібна чітка позиція із засудження поведінки Росії. І євроатлантична спільнота має підсилити свою риторику, продовжуючи надавати знання, устаткування і тренуючи українців. Конфлікт не буде вирішений зброєю, але ми знаємо, що без неї та адекватних навчань ми можемо програти», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе: Наші успіхи були б неможливими без підтримки наших європейських та північноамериканських союзників