• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Для ЄС надзвичайно важливо, щоб наш темп реформ не сповільнювався під час виборчої кампанії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 грудня 2018 року о 15:51

  Для Європейського Союзу дуже важливо, щоб Україна не сповільнювала темп реформ у межах виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, під час виборчих кампаній 2019 року. Про це під час відеовключення з Брюсселя на круглому столі «Підсумки Ради асоціації: євроінтеграційний порядок денний на 2019 рік» заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Для ЄС надзвичайно важливо, щоб наш темп не сповільнювався наступного року під час виборчих кампаній – і президентської, і парламентської. Ми розуміємо виклики, перед якими стоїмо. Але й для нас, українців, так само важливо, щоб під час виборів до Європейського Парламенту, під час зміни складу Європейської Комісії залишалося чітке розуміння того, над чим і як буде працювати ЄС з Україною», – заявила Віце-прем’єр-міністр.

  За її словами, під час П’ятого засідання Ради асоціації Україна – ЄС українській стороні вдалося отримати згоду партнерів на оновлення деяких додатків до Угоди про асоціацію. Така необхідність обумовлена змінами у праві ЄС та готовністю України виконувати свої зобов’язання для поглиблення інтеграції в окремі ринки ЄС.

  «Ми дійшли згоди в тому, щоб визначити подальший механізм оновлення Додатку 27 щодо енергетики. Це є ключовим принциповим питанням. Для нас важливо, щоб після проведення необхідних реформ в Україні ми могли розраховувати на повноцінну інтеграцію у ринок ЄС у цій сфері», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона зазначила, що для цього потрібні зусилля як з боку урядовців, окремих інституцій та підприємств, так і з боку Верховної Ради. Крім того, Рада асоціації визнала прагнення української сторони щодо інтеграції до цифрового ринку ЄС. Україна запропонувала європейським партнерам рухатися в цьому напрямі згідно з Дорожньою картою інтеграції до цифрового ринку ЄС. Також Віце-прем`єр-міністр поінформувала, що на початку 2019 року в Україні працюватиме місія з оцінки реформ у сфері телекомунікаційних послуг, за результатами якої будуть визначені спільні кроки щодо виконання Угоди про асоціацію у сфері цифрової економіки. Також Україна та ЄС конкретизували напрями поглиблення співпраці у царині свободи, юстиції і безпеки.

  «Це кібербезпека, протидія кіберзагрозам та дезінформації, розбудова спільного управління кордонами. Я думаю, що тут є великий обсяг роботи, який передбачає мобілізацію зусиль з української сторони, а також дуже серйозне залучення європейської сторони», – додала представниця Уряду.

  За її словами, Україна також має виконати свої зобов’язання у митній сфері. До прикладу, слід ухвалити проект закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей», який зареєстрували у Верховній Раді ще понад рік тому. Крім того, нині тривають дискусії щодо вичерпного переліку вимог від ЄС, необхідних для початку перемовин про укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA).

  Віце-прем`єр-міністр подякувала європейським партнерам за політичну підтримку України, її територіальної цілісності та суверенітету: «Є чітке розуміння необхідності відновлення територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України. Є чітке розуміння і засудження тих дій РФ, які вона здійснила в Азові і в Чорному морі проти українських кораблів і українських військовослужбовців».

  Також Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку громадянському суспільству за цей захід та високо оцінила його важливу роль у промоції євроінтеграційного порядку денного. Зі свого боку Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зазначила, що під час Ради асоціації партнери чітко зафіксували пріоритети секторального співробітництва і обговорили питання спільного моніторингу виконання Угоди.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Для ЄС надзвичайно важливо, щоб наш темп реформ не сповільнювався під час виборчої кампанії