• In English
 • Італія підтверджує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 липня 2018 року о 17:40

  "Італія підтверджує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Італійське головування в ОБСЄ готове і надалі сприяти реалізації Мінських домовленостей", - заявив заступник Міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Гугліельмо Піккі під час зустрічі з т.в.о. Міністра закордонних справ України Оленою Зеркаль, 26 липня 2018 року.

  Італійський дипломат перебуває в Україні в рамках головування Італії в ОБСЄ. Як заявив Г.Піккі, італійське головування ОБСЄ приділяє пріоритетну увагу ситуації на Донбасі, у тому числі через діяльність СММ ОБСЄ.

  Олена Зеркаль подякувала за незмінну позицію Італії щодо територіальної цілісності та суверенітету України, що вкотре чітко була підтверджена Міністром закордонних справ Італії Енцо Моаверо Міланезі в парламенті Італії 25 липня 2018 року.

  Сторони констатували важливість приділяти більше уваги людському виміру в діяльності СММ.

  Олена Зеркаль та Гульєльмо Піккі дали позитивну оцінку стану двосторонніх відносин, особливо підкреслили зростання показників українсько-італійського товарообігу, у тому числі завдяки імплементації Угоди між Україною та ЄС. Заступник Міністра закордонних справ України О. Зеркаль висловила інтерес до подальшого залучення італійських компаній до України, зокрема у сфері енергетики.

  Співрозмовники також відзначили важливість поглиблення культурного співробітництва як засобу зближення народів обох країн. У цьому зв'язку Г.Піккі поінформував про подальші культурно-мистецькі акції Італії в Україні.

  Італія підтверджує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України