• In English
  • Італійські компанії висловили готовність до інвестування та відбудови нашої країни вже зараз, − Денис Башлик

    26 квітня 2023 р. у Римі відбулася Конференція з відновлення України за участю Уряду України на чолі з Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, представників Уряду Італії та понад 500 італійських компаній: Iveco, Enel, Eni, Ferri, Parmalat, Altec, Leonardo Spa та інших. Захід був присвячений посиленню взаємодії між Україною та Італією, розбудові бізнес-зв’язків та побудові надійного фундаменту українсько-італійських відносин. У такий спосіб, під час конференції сторони обговорили: відбудову інфраструктури та транспорту; розбудову співпраці в енергетиці (включаючи відновлювані джерела енергії та мережі) та екології; спільні проекти щодо розвитку космосу та авіації; питання зі сфери здоров'я, цифровізацію та послуги; агропромисловість.

    У аграрній панелі взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Він презентував поточний стан агросектору та детально зосередився на пріоритетних питаннях: грантовій підтримці, підвищенні фінансової ліквідності, розширенні експорту, розмінуванні та інших потребах для відновлення України.

    «Для України розмінування − не менш важливе за процеси відновлення соціальної і критичної інфраструктури. На сьогодні пріоритетним планом визначено наявність 470 тис. га потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель, тому Україна потребує якісних обстежень з використанням сучасних технологій: спеціальних машин для розміновування, перевезення вибухонебезпечних предметів, особового складу та обладнання тощо», − наголосив заступник Міністра. Він додав, що Україна зацікавлена у якнайшвидшому залученні іноземних інвестицій у відновлення країни та ключових галузей економіки, зокрема, агросектору. Італійський досвід та технології у розвитку глибокої переробки в агропромисловому комплексі – те, що потрібно в Україні.

    Зі свого боку італійські компанії висловили готовність та чітке розуміння потреби в інвестування вже зараз.