• In English
  • Ірина Верещук: Розмінування – це пріоритет у відновленні життя на деокупованих територіях. Але потрібна міжнародна допомога

    Розмінування – це пріоритет у відновленні життя на деокупованих територіях. Але потрібна міжнародна допомога. Про це Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила в ефірі єдиного телемарафону новин. Очільниця Мінреінтеграції зауважила, що площа замінованих територій в Україні наразі складає 140 тис. квадратних кілометрів. Це, до прикладу, як дві Чехії.

    Вона також прокоментувала ситуацію на Харківщині, звідки нещодавно повернулася команда Мінреінтеграції. ДСНС там робить все можливе і неможливе. Але забруднені вибухівкою площі настільки великі, що знешкодити самотужки їх практично неможливо.

    «Це одна з областей, де існує величезна проблема з гуманітарним розмінуванням. Особливо з огляду на те, що люди хочуть повертатися до своїх домівок. В Україні якраз починаються весняно-польові роботи. Наша земля, яка по суті є нашою годувальницею, яку любить і доглядає наш народ, через російських окупантів перетворилася на об’єкт підвищеної небезпеки. Для ефективного розмінування звільнених територій маємо об’єднати світову спільноту, створити протимінну коаліцію. Нам треба зробити безпечною найзамінованішу країну в світі. Це є головною передумовою відновлення життя у звільнених від ворога містах і селах», – додала Віце-прем’єр-міністр.

    Мінреінтеграції продовжує активну діяльність у сфері гуманітарного розмінування. Наразі серед головних завдань у цій сфері – збір інформації про інциденти з вибухонебезпечними предметами (ВНП), осіб, які від них постраждали, а також взаємодія з усіма національними підрозділами, які займаються протимінною діяльністю.