• In English
 • Ірина Верещук: Мільйони українців потребують психосоціальної підтримки – і вони її отримають

  Сьогодні відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії.

  Захід відбувся в межах Нацпрограми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

  У роботі координаційної ради взяли участь перша леді Олена Зеленська, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і Віце-прем'єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

  За оцінками ВООЗ, психосоціальної підтримки можуть потребувати понад 8,5 мільйона українців. Передусім – найбільш вразливі з них: жінки-переселенки з малими дітьми, люди похилого віку, родичі загиблих, зниклих безвісти, полонених, депортованих, а також колишні полонені та депортовані.

  Нацпрограма психічного здоров’я стартувала у травні, і за цей час вже вдалося зробити чимало. Налагоджена співпраця з міжнародними партнерами, закордонними та вітчизняними фондами, а також із фахівцями в сфері психіатрії та психології.

  Так, у межах співпраці з Фондом імені Климентія Шептицького, Фондом Марії Єфросініної та «Лікарями без кордонів» пройшли курс реабілітації українці й українки, які пережили полон, і їхні діти.

  «Кожен із наших громадян, хто побував за гратами у ворога, хто мусив покинути свою домівку через війну, хто втратив рідних, – отримав колосальну психологічну травму, яка може червоною ниткою пройти через усе подальше життя. Ці люди потребують особливої турботи, тепла, дбайливого ставлення. А також – допомоги фахівців. Держава про них не забуває. Дякую Олені Зеленській за цю потужну ініціативу. Вона дозволить не лише підтримати постраждалих від війни, а й зберегти здоровий стан усього суспільства. Цей психологічний стрес-тест ми пройдемо усі разом. І – переможемо», – наголосила Ірина Верещук.