• In English
  • Ірина Верещук: Маємо кардинально зменшити паперову тяганину для родин захисників

    Під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук відбулась нарада з питань ветеранської політики.

    Увагу акцентували на питанні надання доступу районним та обласним Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) до державних реєстрів актів цивільного стану з метою отримання відповідної інформації для підготовки документів стосовно загиблих/полонених/зниклих безвісти військовослужбовців.

    Задля цього розробляється проект змін до постанов Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 року № 884 та від 28 лютого 2022 року № 168.

    «Необхідно створити чіткий перелік державних органів, яким буде надаватися інформація з державних реєстрів. Тому такі зміни потрібно якнайшвидше погодити», – наголосила Віце-прем'єр-міністр.

    Також через високе навантаження на районні ТЦК сім’ї загиблих захисників довго очікують на опрацювання документів.

    Бюрократичні процеси затримують оформлення документів. За словами Ірини Верещук, треба удосконалити й оптимізувати роботу ТЦК та СП. Зокрема, пришвидшити ці процеси можна шляхом збільшення кількості кадрів.

    Водночас задля злагодженої роботи необхідно впровадити електронний документообіг. Так, у районних й обласних ТЦК та СП незабаром з’являться робочі місця для електронного документообігу.

    На засіданні також розглянули питання комунікації між ТЦК та СП і військовими частинами. Люди змушені по пів року чекати документи, які потрібні для пакету на одноразову грошову допомогу у разі загибелі (смерті) військовослужбовців ЗСУ.

    Віце-прем'єр-міністр доручила Генеральному штабу ЗСУ опрацювати конкретні випадки затримки відповіді щодо документів з боку військових частин.