• In English
 • Ірина Постоловська закликала підтримати українську формулу миру на Глобальному форумі ООН у справах біженців
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 грудня 2023 року о 21:05

  Війна росії проти України  викликала переміщення третини населення нашої держави, що стало однією з наймасштабніших криз від часів Другої світової війни. Це одна з ключових причин, чому в світі наразі спостерігається рекордний рівень вимушеного переміщення. 

  На цьому акцентувала увагу заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська під час свого виступу на  Глобальному форумі ООН у справах біженців, який відбувається в Женеві (Швейцарія) з 13 по 15 грудня.

  «Через 21 місяць війни близько 10 мільйонів українців залишаються вимушеними переселенцями, зокрема 3,7 мільйонів у межах України і ще 6,3 мільйонів наших громадян шукають безпеки за кордоном. Крім того, 19 546 українських дітей росія депортувала. Близько 4,6 мільйонів людей повернулися до місць свого постійного проживання, незважаючи на ризики для безпеки, пов'язані з безперервними бомбардуваннями, обстрілами та мінуванням», – наголосила заступник Міністра соціальної політики.

  Глобальний форум ООН у справах біженців (Global Refugee Forum), який проводиться кожні чотири роки, є найбільшою міжнародною конференцією у справах біженців. Цьогоріч у ньому беруть участь близько 4 тис. делегатів із 165 країн, включаючи лідерів біженців, глав держав, урядів, компаній та лідерів некомерційних організацій з усього світу. Разом вони вирішують нагальні виклики та довгострокові рішення, необхідні для понад 114 мільйонів переміщених осіб, з яких 36 мільйонів є біженцями.

  Ірина Постоловська закликала УВКБ ООН і партнерів підтримати українську формулу миру та продовжувати активну участь у реагуванні на ситуацію в країні, зосереджуючись на підтримці стійкості, відновленні та реконструкції, ставлячи на перший план, – людей та інвестиції в людський капітал.
  «Ми наголошуємо на критичній важливості пошуку рішень збройних конфліктів для вирішення проблеми вимушеного переміщення. Формула миру з 10 пунктів, запропонована Президентом України Володимиром Зеленським, представляє комплексний план припинення агресії та досягнення миру. Справедливого миру, заснованого на Статуті ООН. Миру, який унеможливить повторення агресії та гарантуватиме безпеку і справедливість для всієї міжнародної спільноти», – звернулася до учасників Глобального форуму Ірина Постоловська.

  Заступниця міністра висловила глибоку вдячність усім країнам, які відкрили свої кордони та надали тимчасовий захист мільйонам переміщених українців. А також підкреслила важливість нещодавнього рішення ЄС продовжити дію Директиви про тимчасовий захист для понад 4 мільйонів переміщених українців, які проживають в ЄС, до березня 2025 року.
  Вона також запевнила, що Україна й надалі працюватиме над створенням сприятливого соціально-економічного середовища для безпечного, добровільного та гідного повернення українців, коли це дозволить безпекова ситуація.

  У своїй вступній промові Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді закликав учасників забезпечити підтримку для біженців, незалежно від того, звідки вони походять, і об’єднати зусилля, щоб забезпечити тим, хто тікає, рятуючи життя, захист, свободу та безпеку.