• In English
 • Ірина Мудра: Обрано склад Ради Реєстру збитків компенсаційного механізму
  Міністерство юстиції України, опубліковано 17 листопада 2023 року о 10:57

  Заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра взяла участь у третьому засіданні Конференції учасників міжнародного Реєстру збитків компенсаційного механізму, що відбувалася у Раді Європи. Участь у засіданні взяли 44 держави.

  За словами Ірини Мудрої, третє засідання було дуже продуктивним і важливим з точки зору прийнятих рішень.

  «На сьогоднішній конференції затверджуємо кандидатів у Раду Реєстру та працюємо над правилами та процедурами щодо категорій збитків та вимог до доказової бази», – повідомила заступник Міністра.

  Вона зазначила, що обраний склад Ради Реєстру складається з висококваліфікованих професіоналів із практичним досвідом в питаннях репарацій, роботі різних компенсаційних комісій та потужним академічним бекграундом.

  Найближчим часом очікується затвердження правил і процедур роботи міжнародного Реєстру збитків, категорій збитків, вимог до доказової бази тощо Радою Реєстру. Розпочати «роботу на повну» для Реєстру планується до кінця першого кварталу 2024 року.

  «Далі: якщо все це виконаємо, а я в цьому не сумніваюсь, – то Реєстр стане фундаментом для архітектури всього Компенсаційного механізму, а також Комісії та Фонду. Летимо з третьою космічною швидкістю, аби притягнути агресора до відповідальності і дати постраждалим механізм для отримання компенсацій», – підсумувала результати Третьої Конференції Ірина Мудра.

  Нагадаємо, перше засідання Конференції країн-учасниць Реєстру відбулось 27 червня, через місяць після оголошення підписання Договору про Реєстр у Рейк’явіку. Результатами Першої Конференції стали призначення Виконавчого директора Реєстру Маркіяна Ключковського, також були затверджені попередні витрати на існування Реєстру, адміністративні питання щодо приміщення та був оголошений прийом кандидатів до членів Ради Реєстру. 12 вересня відбулась Друга Конференція країн-учасниць Реєстру, а це вже 43 країни та ЄС. Головні рішення Другої Конференції: стартував конкурс на обрання членів Ради Реєстру збитків.