• In English
 • Ірина Мудра: Кожен, хто сприяв війні проти України, має відповісти за свої дії
  Міністерство юстиції України, опубліковано 29 серпня 2023 року о 14:30

  Заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра онлайн долучилась до міжнародної конференції «Арешт, управління та стягнення російських активів для компенсації Україні», що відбулася у вівторок, 29 серпня, у Празі (Чехія).

  «Своїми агресивними діями відносно України росія порушила чи не всі основоположні принципи міжнародного права. Але ще одним із принципів є те, що порушення державою зобов'язань тягне за собою обов'язок здійснити відшкодування в належній формі. Звичайно, неможливо порівняти людські втрати з матеріальними. Але всі збитки, вся шкода має бути неодмінно компенсована тими, хто вчинив агресію», — звернулась у вітальному слові до учасників конференції Ірина Мудра.

  У листопаді 2022 року Резолюцією ООН було підтримано рішення про необхідність створення міжнародного механізму відшкодування, а також створення міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. На сьогодні такий Реєстр вже створений і готується запрацювати на повну в осяжному майбутньому.

  Від початку повномасштабного вторгнення здійснюються заходи по посиленню санкційного режиму щодо росії та всіх тих, хто підтримує війну грошима, прославляє і закликає до агресії проти українського народу.

  «Гроші, економіка, господарські зв’язки таких юридичних та фізичних осіб, причетних до агресії рф проти України, повинні бути всебічно обмежені – адже це дозволить знекровити війну, зупинити постачання необхідних складових росії для вироблення зброї. І врешті-решт, застосування санкцій — це дієвий інструмент для того, щоб активи всіх охочих бачити Україну на колінах були заморожені, а в подальшому слугували джерелом отримання справедливої компенсації усіма постраждалими від агресії рф в Україні», — наголосила Ірина Мудра.

  Вона також закликала міжнародну спільноту брати приклад з України, яка вже впровадила і успішно реалізовує механізм конфіскації активів через застосування спеціальної санкції — стягнення в дохід держави активів, що належать фізичним або юридичним особам, які своїми діями створили суттєву загрозу національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України.

  «Крок за кроком Україна рухається до мети – припинити війну і відновити справедливість. І кожен, хто вніс хоч найменший внесок у цю війну, має відповісти за свої дії», — резюмувала Ірина Мудра.