• In English
 • Ірина Мудра: Головна мета зараз – фізично запустити міжнародний Реєстр збитків
  Міністерство юстиції України, опубліковано 28 червня 2023 року о 10:37

  У Страсбурзі (Франція) відбулася перша Конференцію учасників міжнародного Реєстру збитків, у якому взяла участь заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра.

  «Трохи більше місяця минуло з моменту того самого історичного дня 17 травня, коли у Рейк’явіку (Ісландія), на історичному Саміті ЄС був створений міжнародний Реєстр. Сьогодні Страсбург приймає представників країн, що підписали угоду про створення першої компоненти Компенсаційного механізму. А це 42 країни + ЄС, та ще три країни проходять внутрішні процедури погодження. Головна мета зараз – фізично запустити Реєстр», - повідомила заступник Міністра.

  За її словами, після узгодження Правил призначення та звільнення членів Ради реєстру збитків, заподіяних агресією рф проти України, було запропоновано призначити Виконавчого директора Реєстру. За пропозицією Уряду України та ухвалою Конференції ним став Маркіян Ключковський.

  «Це цілком логічне, закономірне призначення людини, яка запропонувала модель Компенсаційного механізму, та не припиняє ні на мить працювати над ним, над його запуском. В Маркіяна я вірю, мабуть, більше, ніж в себе. Мій «Partner in crime» з величезним багажем навичок і знань, отриманих за двадцятирічну практику в сфері міжнародного вирішення спорів, арбітражу, міжнародного публічного права. Впорається на 100%», - зазначила Ірина Мудра.

  На Страсбурзькій Конференції затвердили попередні витрати на період з 1 липня по 30 вересня 2023 р. Обговорили інші адміністративні питання. Зокрема, приміщення Реєстру у Гаазі (Угода з приймаючою державою між Радою Європи та Нідерландами). Незабаром почнеться прийом кандидатів до членів Ради Реєстру.

  Також не менш важливою була й двостороння зустріч з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич напередодні Конференції, під час якої отримали запевнення в повній підтримці Радою Європи і особисто пані Генеральним секретарем як швидкого запуску Реєстру, так і впровадження наступного етапу компенсаційного механізму.

  «Дякую Марії Пейчинович-Бурич за її принципову проективну позицію і лідируючу роль в притягненні агресора до відповідальності», - зазначила заступник Міністра.

  Ірина Мудра наголосила, що наступний чекпоінт відбудеться 12 вересня 2023 року в Ризі (Латвія).

  «Це буде наступна Конференція учасників, де звіримося остаточно, як все в нас запрацювало, та побіжемо далі проваджувати інші компоненти Компенсаційного механізму: компенсаційну комісію і фонд. А паралельно продовжуємо лупати скалу під назвою: конфіскація російських суверенних активів", -зазначила Ірина Мудра.