• In English
 • Ірландія підтримує заявку України на членство в ЄС та готова бути адвокатом європейських прагнень України в ЄС, - Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 04 червня 2022 року о 18:40

  Ірландія підтримує заявку України на членство в ЄС та готова бути адвокатом європейських прагнень України в ЄС. Про це йшлося на зустрічах Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної зі Спікером нижньої палати Парламенту Ірландії Шоном О’Фарілом, Головою Верхньої палати (Сенату) Марком Дейлі та Головою міжпарламентської групи дружби Бренданом Смітом. Учасники зустрічі обговорили спільні зусилля для мобілізації підтримки серед держав-членів ЄС щодо надання Україні статус кандидата.

  Важливість початку формального процесу інтеграції України до ЄС також стала однією з ключових тем зустрічей Віце-прем'єр-міністра з Президентом Ірландії Майклом Д. Хіггінсом та Прем’єр-міністром Мікхолом Мартіном.

  «Важливо, щоб ми схвалили заявку України на отримання статусу країни-кандидата в ЄС. Вступ може зайняти достатньо довгий час, але це було б дуже важливим рішенням й вагомим сигналом для українського народу, що вони є частиною європейської родини», - сказав Прем’єр-міністр Ірландії Мікхол Мартін на спільній прес-конференції з Віце-прем'єркою.

  Ольга Стефанішина подякувала Ірландії за потужну підтримку з перших днів протистояння повномасштабній збройній агресії росії. Зокрема, Ірландія скасувала візи для всіх громадян України, а також ухвалила рішення про надання їм без кількісних обмежень прихистку, де вони матимуть доступ до безкоштовної освіти, медицини та зможуть працевлаштуватися на таких же умовах, що і громадяни країн ЄС.

  «Ця брутальна битва продовжується, росія веде неприкриту війну на знищення нашого народу. Речі потрібно називати своїми іменами – це геноцид і саме така кваліфікація цих подій Сенатом Ірландії є необхідним кроком чесності. Ми закликаємо також інші країни світу поряд з посиленням санкцій дати справедливу оцінку масовим вбивствам цивільного населення російською армією», – сказала Ольга Стефанішина.

  Урядовець зазначила, що незважаючи на відстань, Україна та Ірландія відчувають близькість та взаєморозуміння.

  Окремою темою під час зустрічей була підтримка ЄС у відновленні України після війни. Ольга Стефанішина повідомила, що країни Євросоюзу вже почали брати на себе ініціативу з відбудови окремих регіонів України та наголосила на зацікавленості України у підтримці Ірландією цього процесу.