• In English
  • Ірина Верещук: Маємо зробити все, щоб «Азовсталь» не стала воєнною трагедією XXI століття

    Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час включення в ефір французького телеканалу LCI констатувала, що наразі головним і єдиним предметом переговорів між Україною та рф є створення гуманітарного коридору для евакуації важкопоранених захисників «Азовсталі». Лише після досягнення домовленостей і порятунку цих людей можливі подальші переговорні кроки.

    «Я вважаю, що ми повинні зробити абсолютно все, щоб трагедія «Азовсталі» не залишилася в підручниках історії воєн найбільшою трагедією ХХІ століття, - завила Ірина Верещук. - Нам потрібен гуманітарний коридор, щоб розпочати діалог. І якщо він відбудеться, то люди, які хочуть врятуватися, отримають такий шанс. Саме це залежить від росії, і саме це є зараз предметом перемовин. Лише тоді можна говорити про будь-які інші кроки».

    Водночас Віце-прем’єр-міністр констатувала: гуманітарні коридори нині організовуються вкрай важко, адже рф не хоче евакуації. Вона закликала представників світових медіа, міжнародну спільноту об’єднатися, аби не дозволити агресору знищити людей на «Азовсталі»:

    «Насправді росія не хоче жодної евакуації. Вона планує знищити всіх і вся. Лише ви, шановні журналісти, світова спільнота, народи цивілізованого світу – не даєте це зробити! Ваш фокус уваги – на «Азовсталі» – і це не дозволяє агресору розбомбити й знищити усіх, хто там перебуває. І це наша з вами спільна справа – не дозволити вбити людей, які не можуть себе захистити».