• In English
 • Ірина Садовська: Відбувся перший іспит для реєстраторів
  Міністерство юстиції України, опубліковано 20 лютого 2019 року о 16:43

  19 лютого відбулося перше тестування щодо підтвердження професійної компетентності у сферах державної реєстрації.

  На іспити з’явилось 28 учасників, зокрема реєстратори, які були відключені від реєстрів, та ті, що вирішили здійснювати реєстраційну діяльність вперше, нотаріуси. За підсумками першого дня з тестуванням справились успішно троє осіб.

  «Всі, хто успішно склав іспит, вже сьогодні отримають сертифікати про підтвердження професійної компетентності. Для професійного виконання реєстраційної діяльності знання законодавства є обов’язковим, і тести є своєрідним маркером. Вчора ми переконались, що нічого складного у процедурі немає», – наголосила заступник Міністра юстиції України Ірина Садовська.

  Що стосується процедури іспиту, то все відбувається згідно з визначеним порядком. Співробітник Міністерства зустрічає осіб та проводить ідентифікацію за паспортом. Пізніше, разом з представником з Національних інформаційних систем, кожній особі видають запакований у конверті логін та пароль, і особа приступає до виконання завдань.

  Після двох годин тестування автоматично закінчується і кожен учасник іспиту бачить результати на екрані свого комп’ютера.

  «Особа одразу дізнається, отримає сертифікат чи ні. Окрім того, всі результати ми опублікуємо на сайті Міністерства юстиції України. Все відбувається оперативно, а головне – прозоро», – зауважила Ірина Садовська.

  Варто наголосити, що тести були підготовлені за підтримки міжнародних партнерів з проекту Європейського Союзу «Право-Justice», керівник якого, Довидас Віткаускас, нещодавно взяв участь у дискусії «Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом. Результати 2018» та наголосив на важливості спільної роботи з Міністерством.

  «З огляду на автоматизацію процесу та участь у розробці завдань наших міжнародних партнерів з проекту Європейського Союзу «Право-Justice» можу вас запевнити, що будь-які корупційні ризики під час тестування відсутні», – наголосила Ірина Садовська.

  Нагадуємо, що до складання тестів для підвищення кваліфікації державних реєстраторів допущено 328 осіб.