• In English
 • Ірина Садовська: У першому кварталі 2019 року видано понад 75 тисяч свідоцтв про народження
  Міністерство юстиції України, опубліковано 14 травня 2019 року о 12:30

  У першому кварталі 2019 року в Україні органами державної реєстрації актів цивільного стану було зареєстровано 76 566 народжень. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

  Народження дитини – радісна подія, але разом з цим виникають питання, з якими батьки стикаються, можливо, вперше в житті. Зокрема, це видача свідоцтва про народження. Міністерство юстиції максимально спрощує турботи батьків про документи. Тому для зручності отримати перший документ дитини – свідоцтво про народження, можна у пологовому будинку.

  «Відділами державної реєстрації актів цивільного стану, у яких надається послуга щодо прийому документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження та видачі відповідних свідоцтв безпосередньо в закладах охорони здоров’я, у першому кварталі 2019 року видано 38 987 свідоцтв про народження. Тобто кожне друге свідоцтво про народження дитини батьки отримують, не виходячи за межі медичного закладу», – повідомила Ірина Садовська.

  До слова, найбільша кількість свідоцтв видана у закладах охорони здоров’я у місті Києві (4000), Дніпропетровській (2772) та Львівській (2177) областях.

  Разом з тим найвищий відсоток свідоцтв про народження, виданих у закладах охорони здоров’я, у Тернопільській (91%), Луганській (88%), Миколаївській (88%) областях.

  Варто додати, що у 2018 році 162 тисячі новонароджених отримали свідоцтва про народження в пологовому будинку.