• In English
  • Ірина Фріз: Зарахування військовослужбовців до списків особового складу військових частин навічно – це гідне вшанування пам’яті загиблих
    Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 травня 2019 року о 14:02

    Сьогодні Верховною Радою в першому читанні було прийнято проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)”, відповідно до якого, крім інших змін, встановлено порядок зарахування військовослужбовців Збройних Сил України до списків особового складу військових частин навічно. Йдеться про те, що зарахування навічно є ритуалом вшанування військовослужбовців, які загинули (померли від отриманих ран), проявили мужність та героїзм під час виконання військового обов’язку із захисту територіальної цілісності та незалежності України.

    Також запроваджується Книга пам’яті військової частини, до якої включаються відомості про військовослужбовців, які загинули під час виконання військового обов’язку із захисту територіальної цілісності та незалежності України. Книга пам’яті зберігатиметься в музеї або кімнаті історії бойової слави військової частини, а під час проведення урочистих заходів будуть оголошуватися військові звання та прізвища військовослужбовців, включених до неї.

    "Вважаю ці зміни необхідними на часі для достойного і гідного вшанування пам’яті полеглих військовослужбовців. Також це необхідна складова формування почуття патріотизму, вірності військовій присязі, готовності до збройного захисту України. Ці нововведення мають благородну мету увіковічнення пам’яті військовослужбовців, полеглих за свободу і незалежність України, та виховання особового складу на їх героїчних прикладах", – зазначила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.